Česi spomínajú na muža, ktorý zahynul s Demitrom. Pomstia Slovákov?

Len 39 sekúnd delilo českých hokejistov do 20 rokov od včerajšej semifinálovej prehry 0:1 na MS proti Švédsku. Lenže potom prišiel zázračný obrat a zverenci Radima Rulíka si zahrajú o zlato proti Kanade.

05.01.2023 06:57
Kanada Hokej MS20 Semifinále Česko Švédsko Foto: ,
Českí hokejisti sa tešia z výhry 2:1 po predĺžení v semifinálovom zápase proti Švédsku.
debata (12)

O vyrovnanie sa v úplnom závere pri hre bez brankára postaral David Jiříček.

A výhru 2:1 zariadil len 50 sekúnd pred koncom predĺženia Jiří Kulich. Spustil sa gejzír českej radosti – na ľade i sociálnych sieťach.

"Mám veľkú radosť z úspechu dvadsiatky. Gratulujem všetkým hráčom a realizačnému tímu k skvelej práci.

Predvádzate vynikajúci hokej. Finále bude veľký zážitok pre vás aj pre všetkých športových fanúšikov. Držím palce," potešil sa na twitteri šéf českého hokeja Alois Hadamczik.

Kanada Hokej MS20 Semifinále Čítajte viac Vyrovnali v poslednej minúte. Česi dokonali obrat v predĺžení, o zlato proti Kanade

„Super zápas z našej strany, absolútne zaslúžené víťazstvo a gratulácia celému tímu.

Tak ešte jeden triumf," zaželal si Jiří Hrdina, trojnásobný víťaz Stanleyho pohára a majster sveta z roku 1985.

„„Chlapci a tréneri, gratulujem! Je radosť sa na vás pozerať. Dominancia. Kto hokeju fandí, tlieska. Kto hokeju rozumie, mľaská,“ pridala sa ďalšia legenda Jaromír Jágr.

Jozef Golonka Čítajte viac Golonka o Slafkovskom: Môže ho zničiť mediálny tlak

„Po mnohých rokoch si naša hokejová reprezentácia zahrá o zlato. Gratulácia našim hokejistom na MS juniorov!“ doplnil bývalý brankár Dominik Hašek.

Česi ukončili 18-ročné čakanie na cenný kov z juniorských majstrovstiev sve­ta.

Veľký semifinálový triumf nad Švédmi pripomenul krásnu i bolestivú spomienku na Karla Rachůnka.

Český obranca, ktorý 7. septembra 2011 v zahynul pri leteckej tragédii v Jaroslavli spoločne s ďalšími spoluhráčmi vrátane Pavla Demitru, bol hviezdou semifinále na seniorských MS 2010.

Gajan Čítajte viac Slovák, ktorý očaril Ameriku. Draft mal predurčený už pred MS

Rachůnek rovnako proti Švédom vyrovnával iba osem sekúnd pred koncom a Česi vtedy v Kolíne nad Rýnom dokráčali až ku zlatu.

„Opäť sme hrali ako jeden muž a to je náš kľúć k úspechu. Neverím tomu, že sme to skutočne zvládli. Neviem sa dočkať finále!“ vyhlásil strelec víťazného gólu Kulich.

Podarí sa susedom dokráčať až na vrchol a pomstiť slovenských hokejistov? Proti bude v noci na piatok od 00.30 domáca Kanada. Zápas vám prinesieme online.

Zoznámte sa - kanadský supertalent Connor Bedard Fotogaléria - 12 fotiek Všetky fotky
Bedard sa narodil v júli 2015 vo Vancouvri....