Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Mladí Česi prvýkrát padli, Američania si po facke od Slovákov napravili chuť

Hokejisti Fínska zvíťazili vo štvrtkovom zápase MS hráčov do 20 rokov nad Lotyšskom 3:0.

30.12.2022 06:00
Švédsko, Česko Foto: ,
Hokejisti Švédska sa tešia po víťazstve nad Českom na MS do 20 rokov.
debata (5)

Po svojom druhom víťazstve boli so 7 bodmi na čele B-skupiny, v ktorej Slováci priebežne figurovali na 4. mieste. Pre Lotyšov to bola v treťom zápase tretia prehra a na 5. mieste majú jeden bod.

V druhom zápase skupiny si Američania poradili so Švajčiarmi 5:1 a aspoň čiastočne sa tak revanšovali za nečakanú prehru so Slovákmi.

V dueli dvoch tímov, ktoré dovtedy nestratili ani bod, vyhrali Švédi nad Českom 3:2 po predĺžení. Víťazný gól „troch koruniek“ a svoj druhý v zápase strelil v druhej minúte predĺženia po vydarenej sóloakcii Ludvig Jansson.

Švédi vedú A-skupinu so ziskom 8 bodov, druhí Česi zaostávajú o bod.

V druhom zápase zvíťazili Kanaďania nad Rakúšanmi vysoko 11:0.

MS do 20 rokov

A-skupina (Halifax):
Švédsko – Česko 3:2 pp (0:0, 2:1, 0:1 – 1:0)
Góly: 26. Wagner, 27. a 62. Jansson – 24. Jiříček, 55. Ticháček

Rakúsko – Kanada 0:11
Góly: 15. Guenther, 16. Dean, 19. Wright, 23. Roy, 24. Bedard, 26. Allan, 35. Stankoven, 43. Fantilli, 52. Gaucher, 54. Bedard, 59. Hinds.

Standings provided by Sofascore

B-skupina (Moncton):

Lotyšsko – Fínsko 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Góly: 5. Nyman, 30. Huuhtanen, 58. Kapanen

USA – Švajčiarsko 5:1 (1:0, 3:1, 1:0)
Góly: 19. Snuggerud, 26. Cooley, 37. Snuggerud, 39. Boucher, 54. Hughes – 40. Biasca.