Šialený uhol, dva góly a prvá hviezda. Studenič zažiaril v Texase

Slovenský hokejový útočník Marián Studenič dvakrát skóroval v zápase zámorskej AHL. Prispel tak k triumfu Texasu Stars nad Chicagom Wolves 5:1 a stal sa prvou hviezdou duelu.

27.11.2022 11:12
Marián Studenič Foto:
Mariánovi Studeničovi sa v zámorskej AHL darí.

Pri otváracom góle stretnutia v poslednej minúte prvej tretiny najskôr Studenič hosťujúceho brankára neprekonal. Odrazený puk si sám dokorčuľoval a z ostrého uhla prekonal hosťujúceho brankára Calea Morrisa. Pozrite si zásah slovenského útočníka:

Druhý gól zaznamenal Studenič už v záverečnej tretine. Opäť si dokorčuľoval odrazený puk a upravil na konečných 5:1 pre mužstvo z Texasu.

Okrem slovenského útočníka vyšlo stretnutie aj ruskému veteránovi v bránke Stars Antonovi Chudobinovi. Predviedol 17 úspešných zákrokov a zaznamenal šieste víťazstvo v tomto ročníku AHL.

740392627 Čítajte viac Piaty gól pohotového Ružičku. V súboji Slovákov spokojnejší Tatar

Studenič má v sezóne na konte celkovo už 5 gólov a 6 asistencií v 18 zápasoch. Zo Slovákov sa do kanadského bodovania zapísal v noci na nedeľu aj útočník Martin Chromiak, ktorý zaznamenal asistenciu pri jedinom góle Ontaria pri prehre s Tucsonom 1:3.

Viac na túto tému: #AHL #Marián Studenič #Texas Stars #Anton Chudobin