Tri zápasy, nula bodov. Slovan v Lige majstrov padol aj vo Fínsku

Hokejisti HC Slovan Bratislava prehrali v zápase C-skupiny Ligy majstrov na ľade fínskeho klubu Tappara Tampere 0:2.

08.09.2022 20:24
SR Bratislava hokej TEL finále 2 Slovan Nitra BAX Foto: ,
Slovanista Tomáš Zigo padá na archívnej snímke.

Po troch dueloch sú bez bodového zisku na poslednom 4. mieste skupiny.

Na ďalší súboj v Lige majstrov nastúpia v stredu 5. októbra, keď na domácom ľade privítajú Rapperswil-Jona Lakers.

Liga majstrov – C-skupina:

Tappara Tampere – HC Slovan Bratislava 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)
Góly: 11. Kelleher (Tanus, Kuusela), 11. Henriksson (Granath, Moilanen). Rozhodovali: Barcelo (Fr.), Brännare – Jusi, Pekkala (všetci Fín.), vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 4122 divákov.
Tappara: Heljanko – Kemiläinen, Vittasmäki, Thomas, Tuulola, Seppäla, Matuškin, Jürgens – Merelä, Lehterä, Savinainen – Ojamäki, Virta, Puhakka – Kelleher, Tanus, Granath – Kuusela, Moilanen, Henriksson – Nieminen
Slovan: Hlavaj – Valach, Ackered, MacKenzie, Beňo, Golian, Sersen, Maier – Pecararo, Rapuzzi, Haščák – Fominych, Minárik, Takáč – Lukošík, Kytnár, Matoušek – Šotek, Zigo, Török

Prvá tretina patrila domácim herne aj gólovo. Podľa oficiálneho zápisu v nej hostia iba raz vystrelili na bránku, domáci vyťažili z 11 striel dva góly.

Slovanisti sa od 2. minúty ubránili oslabeniu po vylúčení Ackereda, no trest toho istého obrancu v 10. minúte už hráči Tampere potrestali, keď Kelleher bez prípravy prestrelil Hlavaja – 1:0. Už o 24 sekúnd bol náskok domácich dvojgólový, brankára hostí prekvapil Henriksson – 2:0.

663660637 Čítajte viac Slovan sa dohodol s medailistom zo ZOH. Útočníka má až do roku 2024

Domáci mali v druhej tretine hru pod kontrolou a nebezpeční boli najmä v presilovkách. Najväčšiu šancu Slovanistov na skórovanie v prvej polovici zápasu mal v 27. minúte Lukošík, ale zblízka neprekonal Heljanka. Slovanisti sa snažili o početnejšiu streľbu, ale Heljanko zmaril ich päť streleckých pokusov v druhej tretine.

Hostia sa v tretej časti snažili o kontaktný gól, ale proti organizovanej hre Tappary sa ťažko presadzovali a nedostávali sa do výhodných streleckých pozícií.

Slovanisti sa mohli vrátiť do zápasu v 57. minúte, keď dostali 104-sekundovú presilovku o dvoch hráčov, ale ani v nej neprekvapili defenzívu súpera na čele s brankárom. Slovenský majster v závere skúsil aj hru bez brankára, ale Heljanka neprekonal.

Viac na túto tému: #HC Slovan Bratislava #Tappara Tampere