Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Legendárny Bykov obhajuje inváziu: Mládež má vymyté mozgy

Bývalý hokejista a neskôr tréner Viačeslav Bykov prelomil mlčanie o konflikte na Ukrajine. O svoje názory sa podelil s ruským portálom Absatz.

11.06.2022 10:30
Viačeslav Bykov. Foto:
Viačeslav Bykov.
debata (143)

Bykov dlhodobo žije v krajine, kde naposledy hrával hokej, vo Švajčiarsku. Jeho rozhovor, v ktorom obhajoval činy prezidenta Vladimira Putina, teraz vyvolali v jeho novej domovine búrku nevôle.

Podľa Bykova sú sankcie, ktoré nedávno uvalilo Švajčiarsko na Rusko trestom, na ktorý krajine neskôr doplatí. „Ceny potravín stúpajú, ceny plynu stúpajú, ceny energií určite porastú. V skutočnosti sa dá povedať, že sa trestajú Švajčiari,“ uviedol Bykov.

Fínsko Hokej MS2022 A SR Dánsko Nemec Čítajte viac Ramsay nie je despota. Pri Slafkovskom sa treba krotiť

Na otázku, čo si myslí o špeciálnej operácii na Ukrajine odpovedal bývalý hokejista štýlom, aký počúvame už vyše tri mesiace z úst popredných ruských politikov – že ide o veľkú vlasteneckú vojnu na posilnenie ruského ducha a znovuzískanie moci z čias bývalého Sovietskeho zväzu.

Na obhajobu súčasnej situácia si pomohol spomienkou z čias druhej svetovej vojny. „Otec mojej manželky v nej bojoval proti fašistom. Potom do roku 1950 očisťoval územia ZSSR od členov hnutia Stepana Banderu,“ uviedol Bykov.

Erik Černák Čítajte viac Nikdy neodpisujte Tampu s Černákom. Sú krok od tretieho finále v rade

Bandera bol ukrajinský nacionalista, ktorý počas druhej svetovej vojny kolaboroval s nacistami v čase útoku na Sovietsky zväz.

„Bandera je ohavnosť, ktorá sa dnes znovu opakuje. Mládež má vymyté mozgy. Rus radšej príde na pomoc, takže ako slušný Rus podporujem pomoc Ruska Donbasu a týmto ľuďom, ktorí roky zažívajú genocídu,“ načrtol svoj pohľad Bykov.

šport fb šablóna Dávame do pozornosti Aktuality, diskusie, komentáre... Pridajte sa k nám a sledujte našu FB stránku Šport.Pravda.sk

© Autorské práva vyhradené

143 debata chyba
Viac na túto tému: #hokej #vojna na Ukrajine #Viačeslav Bykov