Prvé góly po návrate z KHL. Hrivík sa zaskvel hetrikom

Slovenský hokejový útočník Marek Hrivík strelil hetrik vo štvrtkovom zápase švédskej hokejovej ligy, no jeho Leksand prehral na ľade Brynäsu 4:5 po predĺžení.

24.03.2022 23:10

Pre bronzového medailistu zo ZOH v Pekingu to boli prvé góly po návrate do švédskeho klubu z Torpeda Nižnij Novgorod. V doterajších desiatich stretnutiach zaznamenal tri asistencie.

Domáci viedli po 1. tretine už 4:0, no Hrivík naštartoval hostí v 37. minúte, keď znížil na 1:4, v 45. upravil na 3:4 a dvanásť sekúnd pred koncom riadneho času vyrovnal. V predĺžení rozhodol o triumfe domácich Anton Rödin.

Švédska liga – výsledky:

Brynäs – Leksand 5:4 pp /HRIVÍK za hostí 3+0/, Färjestad – Växjö 2:3 pp, Frölunda – Linköping 3:1, Lulea – Malmö 3:0, Örebro – Skelleftea 3:1, Oskarshamn – Djurgarden Štokholm 3:2, Timra – Rögle 0:2

Třinec je prvým semifinalistom

Hokejisti Třinca sú prvými semifinalistami českej extraligy. Vo štvrtom dueli štvrťfinále play off vyhrali na ľade Vítkovíc 2:1, keď sa o víťazný gól postaral v 34. minúte slovenský útočník Marko Daňo. Třinec ovládol sériu suverénne 4:0.

Nitra, Poprad Čítajte aj Nitra strelila Popradu v 1. tretine šesť gólov, Košice vedú 2:0

V druhom stretnutí nadviazal BK Mladá Boleslav na stredajšiu výhru a zdolal Třinec 4:3 po predĺžení. K navýšeniu vedenia v sérii, ktorej stav je momentálne 3:1, opäť gólovo prispel slovenský útočník Miloš Kelemen.

Česká extraliga – 4. zápasy štvrťfinále play off:

BK Mladá Boleslav – Mountfield Hradec Králové 4:3 pp (2:1, 1:1, 0:1 – 1:0) – stav série: 3:1
Góly: 8. a 63. Eberle, 18. Pýcha, 38. KELEMEN – 5. Ouellet-Blain, 39. Lev, 59. McCormack

HC Vítkovice Ridera – HC Oceláři Třinec 1:2 (1:0, 0:2, 0:0) - konečný výsledok série 0:4, postúpil Třinec
Góly: 13. Pedan – 32. Kovařčík, 34. DAŇO

Viac na túto tému: #Marek Hrivík #Leksands IF