Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Capitals trénovali poslednýkrát, odteraz si ide každý svojou cestou

Slovenský hokejový klub iClinic Bratislava Capitals absolvoval v nedeľu posledný oficiálny tréning po prerušení svojho pôsobenia v rakúskej nadnárodnej ICE Hockey League (IHL).

14.11.2021 13:20
Bratislava Capitals Foto: ,
Snímka z posledného oficiálneho tréningu klubu Bratislava Capitals.
debata (3)

Sezónu prerušil v dôsledku tragických úmrtí hokejistu Borisa Sádeckého a viceprezidenta a generálneho riaditeľa Dušana Pašeka mladšieho.

S hráčmi si na ľade symbolicky zatrénoval aj prezident klubu Ivo Ďurkovič. „Chcel som sa s hráčmi rozlúčiť a poďakovať im aj takýmto spôsobom. To, čo prežili, pre nich bolo určite veľmi ťažké a frustrujúce,“ povedal po tréningu.

Capitals dali hráčom možnosť nájsť si nové pôsobisko, pričom zmluva s terajším klubom trvá, kým nenájdu nový tím. „Hokej je kolektívny šport a aj k nášmu rozhodnutiu sme pristúpili kolektívne. Chceli sme sa vyhnúť prípadným zraneniam hráčov, ktoré by mohli prísť pri dobiehaní sklzu v programe ligy,“ povedal Ďurkovič.

„Vedel som, že deväťdesiat percent hráčov si nájde kluby v podstate hneď. Niektorí si budú hľadať angažmán možno dlhšie, ale určite si ho nájdu. Dovtedy majú k dispozícii ľad a môžu trénovať.“

Boris Sádecký Čítajte viac Sádecký mal v rukách kód 38. Jeho dva góly tu zostanú

Klub nevie, či sa bude musieť do IHL prihlasovať nanovo, keďže pravidlá ligy nerátajú s možnosťou, že niektorý z tímov preruší sezónu, ale neodhlási sa zo súťaže. „ICE Hockey League nerátala s takouto alternatívou, nemajú to v pravidlách. Naše pokračovanie záleží na rozhodnutí predsedníctva ligy. Podľa mojich informácii sú ostatné kluby za to, aby sme v budúcnosti v lige pokračovali.“

Capitals vstúpili do IHL v sezóne 2020/2021. V základnej časti obsadili 7. miesto a v nadstavbe sa pri svojej premiére prebojovali do play off. V nej podľahli vo štvrťfinále neskoršiemu vicemajstrovi Bolzanu 1:4 na zápasy. V prebiehajúcom ročníku odohrali 14 zápasov, v ktorých nazbierali 20 bodov a patrila im priebežná 10. priečka zo štrnástich účastníkov súťaže.

„Uvidíme, čo bude s klubom. Hokej musí žiť ďalej už len pre Borisa a pre Dušana,“ dodal Ďurkovič.

Dušan Pašek Čítajte viac Zdroj z polície: Pašek sa zabil, lebo cítil vinu za smrť Sádeckého
3 debata chyba
Viac na túto tému: #Bratislava Capitals