Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Druhý zápas, druhá hladká prehra. Capitals doplatili na vylúčenia

Hokejisti iClinic Bratislava Capitals neuspeli ani vo svojom druhom vystúpení v nadnárodnej Ice Hockey League. V sobotňajšej dohrávke 3. kola prehrali na ľade rakúskeho tímu EC Red Bull Salzburg 1:5. Jediný gól hostí strelil v 6. minúte kanadský útočník Brock Higgs.

03.10.2020 21:52
Rostislav Čada Foto: ,
Tréner iClinic Bratislava Capitals Rostislav Čada.

Bratislavčania nazbierali v zápase až dvanásť dvojminútových trestov, trikrát inkasovali v oslabeniach. Zverenci trénera Rostislava Čadu tak stále čakajú na prvé body v súťaži, vo svojom premiérovom dueli podľahli pred týždňom na domácom ľade mužstvu Viedeň Capitals 2:7.

Pôvodne otvárací zápas mali hrať proti Bolzanu, no museli ho pre niekoľko pozitívnych testov v talianskom tíme odložiť. Najbližšie sa predstavia v nedeľu 4. októbra o 17.30 h na ľade HC TWK Innsbruck.

Dohrávka 3. kola Ice Hockey League

EC Red Bull Salzburg – iClinic Bratislava Capitals 5:1 (1:1, 1:0, 3:0)
Góly: 13. Rauchenwald (Lamoureux), 26. Peterka (M. Huber, Joslin), 48. Rauchenwald (Heinrich, Chorney), 53. Baltram (Varejcka), 55. Heinrich (Hughes, Schofield) – 6. Higgs (Hults). Rozhodovali: Piragič (Chor.), Zrnič (Slovin.) – Northegger, Seewald (Obaja Rak.), vylúčení: 4:12 na 2 min, presilovky: 3:0, oslabenia: 1:0, 1400 divákov.
Salzburg: Lamoureux – Chorney, Heinrich, Schreier, Joslin, Pallestrang, Viveiros, Feldner, Jakubitzka – Hughes, Schofield, Raffl – Peterka, Rauchenwald, Schütz – M. Huber, Varejcka, Baltram – Hochkofler, Pilloni, P. Huber
Bratislava Capitals: Baroš – Sloboda, Bohunický, Guimond, Chovan, Šedivý, Romančík, Boldižár – Miklík, Bubela, Ahl – Čajkovič, Hults, Higgs – Lapšanský, Suja, T. Varga – Buc, Hudec, Šalka – Faith

Capitals v zostave už aj s Čajkovičom sa museli v úvode brániť, dobrú šancu na otvorenie skóre nevyužil domáci M. Huber. Po tom, čo hostia ustáli počiatočný tlak Salzburgu, sa tiež osmelili v útoku a v 6. minúte sa ujali vedenia.

Po prihrávke Hultsa ťukol Higgs do puku a ten so šťastím prekĺzol Lamoureuxovi pomedzi betóny – 0:1. V 9. min zo sľubnej pozície vystrelil Miklík, Lamoureux si poradil s jeho pokusom i následnými dorážkami. Domáci odpovedali v 13. min, keď brankár Salzburgu vo vlastnom oslabení vysunul Rauchenwalda a ten z úniku prekonal Baroša.

V druhej tretine zvýšili hráči Salzburgu obrátky a v 26. min sa dočkali druhého gólu zásluhou Peterku, ktorý po prihrávke M. Hubera z prvej nechytateľne trafil do pravého horného rohu Barošovej bránky.

Capitals mali problém s rýchlosťou domácich hráčov a museli si často pomáhať nedovolenými zákrokmi. Výsledkom bolo, že v ďalších minútach hrali často vo štvorici. Baroš však v oslabení ukázal svoje umenie, pomohla mu aj žŕdka.

Na začiatku tretej časti išli Bratislavčania do troch a domáci dvojnásobnú presilovku využili zásluhou Rauchenwalda. Hostia už potom nedokázali zastaviť Salzburg v rozlete. V 53. minúte inkasovali štvrtý gól z hokejky Baltrama a na 5:1 zvýšil v 55. min Heinrich. V závere ešte skúšal v presilovke skorigovať stav Miklík, no puk cez Lamoureuxa nedostal.

Viac na túto tému: #Red Bull Salzburg #Bratislava Capitals #IHL