Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Prvý angažmán mimo Slovenska. Országha ulovil český extraligista

Vladimír Országh sa stal novým trénerom hokejistov Litvínova. S účastníkom českej extraligy podpísal slovenský kormidelník dvojročnú zmluvu. Klub o tom informoval na oficiálnej stránke.

14.04.2020 17:18
Vladimír Országh Foto: ,
Vladimír Országh.
debata

„Som rád, že sa nám podarilo priviesť Vlada do Litvínova. Jeho trénerský vývoj dlho sledujem a ako tréner dokázal posunúť veľa slovenských a zahraničných hráčov na vyššiu úroveň. Aj napriek mladému veku je to skúsený tréner, ktorý má skúsenosti s medzinárodným hokejom z KHL aj reprezentácie,“ uviedol športový riaditeľ litvínovského klubu Pavel Hynek.

Slovenský tréner nahradí Čecha Vladimíra Kýhosa, s ktorým klub nepredĺžil spoluprácu.

Nový tréner dostane možnosť zložiť si realizačný tím podľa seba.

„Som plný očakávaní. Je to pre mňa prvý angažmán mimo Slovenska. Idem do klubu, ktorý má veľkú históriu a ktorý vychoval obrovské množstvo kvalitných hráčov i trénerov. Idem do mesta, ktoré žije hokejom. Veľmi sa na to teším a dúfam, že pozdvihneme výsledky z nedávnych rokov a opäť sa dočkáme play off,“ poznamenal Országh pre klubovú stránku.

Hokejisti Litvínova boli po 52 odohraných zápasoch sezóny 2019/2020 na 12. mieste, v play off chýbali od roku 2017.

Országh začal trénerskú kariéru v roku 2010 v materskej Banskej Bystrici. Najskôr ako asistent, neskôr sa stal hlavným trénerom. V sezóne 2014/2015 pôsobil ako asistent trénera v HC Slovan Bratislava, v ročníku 2018/2019 už bol jeho hlavný tréner.

Medzitým absolvoval tri sezóny v Banskej Bystrici, ktorú doviedol k dvom majstrovským titulom. Za sebou má aj pôsobenia v reprezentácii, v pozícii asistenta trénera sa zúčastnil na MS 2014, 2015 a 2018 a dvoch ZOH v rokoch 2014, 2018.

debata chyba
Viac na túto tému: #Vladimír Országh #HC Verva Litvínov