Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 LOH 2024 Výsledky výsledky

Buček sa napokon vracia do Nitry. Zlín odmietol pre odvolanie Stavjaňu

Slovenský hokejista Samuel Buček sa dohodol na zmluve s tipsportligovým HK Nitra.

17.10.2019 13:00 , aktualizované: 18.10.2019 13:33
Samuel Buček Foto: ,
Samuel Buček (v popredí) v drese Nitry.
debata

Návratom do materského klubu zavŕšil hektické dni, keď najskôr ukončil pôsobenie vo fínskom Koo Koo Kouvola, následne sa dohodol s českým Zlínom, no po odvolaní trénera Antonína Stavjaňa napokon nezamieril k českému extraligistovi. Nitriansky klub informoval o staronovej posile na oficiálnej stránke.

Buček patril v sezóne 2018/2019 k oporám nitrianskeho tímu. V 71 zápasoch dosiahol bilanciu 39 gólov, 26 asistencií a so 65 bodmi bol 6. najproduktív­nejší hráč Tipsport ligy. S Nitrou sa prebojoval do finále, v ktorom „corgoni“ nestačili na Banskú Bystricu. Buček dostal za výkony vo vyraďovacej časti ocenenie pre najužitočnejšieho hráča play off.

V sezóne 2018/2019 si viackrát vybojoval aj reprezentačné pozvánky a dlho bojoval o účasť na MS. Pred sezónou 2019/2020 sa zúčastnil kempu v klube Detroit Red Wings a po krátkom pôsobení vo Fínsku sa vrátil do Nitry. S vedením klubu podpísal zmluvu do konca sezóny.

„Sme veľmi radi, že s k nám vracia vynikajúci mladý odchovanec nášho klubu. Veríme, že spoločne nadviažeme na minuloročnú úspešnú spoluprácu, ktorá znova pomôže Samovi i nášmu klubu. Svojím návratom do Nitry ukázal skutočné nitrianske srdce. Keďže si odchovancov veľmi vážime, takisto sme mu na naše podmienky ponúkli solídnu ponuku, faktom však je, že mal na stole aj iné ešte lukratívnejšie ponuky aj zo Slovenska. O to viac nás teší, že znova bude hráčom Nitry,“ uviedol prezident HK Nitra Miroslav Kováčik.

debata chyba
Viac na túto tému: #HK Nitra #Antonín Stavjaňa #PSG Zlín #Samuel Buček