Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Čiliak odchádza na hosťovanie. Proti Brnu na vlastnú žiadosť nenastúpi

Slovenský hokejový brankár Marek Čiliak mení pôsobisko v rámci najvyššej českej súťaže, keď odchádza na krátkodobé hosťovanie do konca kalendárneho roka 2019 z Komety Brno do Zlína.

02.10.2019 14:50
Marek Čiliak Foto: ,
Marek Čiliak.
debata

V kádri „baranov“ má nahradiť zraneného Libora Kašíka, ktorý sa pre problémy s kolenom vráti do hry najskôr v decembri. Zvolenský rodák už vo štvrtok absolvuje prvý tréning v novom tíme a v piatok by sa mal postaviť do bránky v súboji proti Pardubiciam. Informáciu priniesol web iSport.cz.

„Chceme dať mladým chlapcom istotu. Niektoré zápasy sú schopní odchytať, ale dva mesiace určite nie. Zatiaľ neuvažujeme o žiadnej dlhodobej náhrade. Je to riešenie počas obdobia Kašíkovej absencie,“ uviedol generálny manažér zlínskeho klubu Martin Hosták, ktorý sa nechcel spoliehať na neskúsené duo Daniel Huf – Michal Kořének a siahol po ostrieľanom Čiliakovi. Zlínu patrí po úvodných šiestich kolách posledné štrnáste miesto s nulou na bodovom konte.

Dvadsaťdeväťročný slovenský reprezentant v aktuálnej sezóne najvyššej českej súťaže nedostal príležitosť v bránke Komety, keďže jednotkou tímu je momentálne mladý Karel Vejmelka. V minulosti však brnianskemu klubu pomohol k dvom českým titulom a vynikajúce výkony predvádzal aj v závere minulého ročníka. V 8 dueloch základnej časti aj 10 stretnutiach play off si udržiaval úspešnosť zákrokov na úrovni 93,5 %.

„Zlín nás oslovil so záujmom o služby Čiliaka, keďže má zraneného brankára číslo jeden. Marek sám cíti, že by u nás nemal také časové vyťaženie a je jasné, že každý brankár chce chytať, dostať sa do potrebného tempa a pohody. Pre Kometu bude dobré, že bude chytať a získa hernú prax,“ uviedol pre klubový web hlavný tréner Komety Brno Petr Fiala.

Čiliak by sa mal objaviť na tréningu Zlína vo štvrtok a už v piatok pôjde do bránky proti Pardubiciam. V nedeľu je na programe derby medzi Zlínom a Brnom, do neho však Čiliak na vlastnú žiadosť nezasiahne.

debata chyba
Viac na túto tému: #Marek Čiliak #Kometa Brno #PSG Zlín #Libor Kašík