Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Káder plný zvučných mien. Prvoligová Bratislava chce postúpiť

S novým názvom, logom, dresmi a jednoznačným cieľom postúpiť medzi slovenskú hokejovú elitu vstúpia do novej sezóny hráči tímu Bratislava Capitals.

07.08.2019 20:23
HC Bratislava Capitals Foto: ,
Hlavné osobnosti Bratislava Capitals, prezident Dušan Pašek (vľavo), športový manažér Július Koval a hlavný tréner Peter Oremus (vpravo) na tlačovej konferencii pred novou sezónou.
debata (1)

Prezident klubu Dušan Pašek ml. sa na stredajšej tlačovej konferencii vyjadril, že klub HC Bratislava prešiel kompletnou zmenou značky, tzv. „rebrandingom“ a zároveň predstavil zloženie hráčskeho kádra aj realizačného tímu. Hlavným trénerom mužstva bude skúsený Peter Oremus, pričom post jeho asistenta prijal bývalý slovenský reprezentant Michal Hudec.

"Cieľom je úspešné pôsobenie v I. lige a následný postup do najvyššej súťaže. Naše ambície sú podložené troma základnými piliermi – kvalitou na každom poste v našej organizácii, poctivosťou a zodpovednosťou a tiež zábavou pre všetkých.

Chceme, aby na zápasy nášho tímu chodili muži, ženy či rodiny s deťmi,“ povedal na úvod tlačovej konferencie Dušan Pašek ml. Následne dodal, že tím Bratislava Capitals plánuje pôsobiť na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu a vedenie klubu v týchto dňoch rokuje s mestom ohľadom nájomnej zmluvy.

Do novej sezóny vstupuje bratislavský klub s rozpočtom približne 500-tisíc eur na platy hráčov a nabitým kádrom. V mužstve figuruje množstvo hráčov s extraligovými či reprezentačnými skúsenosťami.

Brankárskou jednotkou bude strieborný medailista z MS 2012 v Helsinkách Peter Hamerlík, jedným z lídrov defenzívy by mal byť úradujúci slovenský šampión Karol Sloboda a v ofenzíve figurujú mená ako Tibor Varga, Dávid Buc, Eric Selleck, Marcel Holovič či dlhoročná opora HK Nitra Marek Slovák.

Nové posily a vedenie tímu. Zľava: Marek... Foto: SITA, Brano Bibel
HC Bratislava Capitals Nové posily a vedenie tímu. Zľava: Marek Slovák, Karol Sloboda a Tibor Varga, prezident Dušan Pašek, športový manažér Július Koval, hlavný tréner Peter Oremus a vedúca marketingu a komunikácie Viera Konová.

"Hlavnou myšlienkou, prečo som sa rozhodol pre tento klub, je šanca byť pri zrode niečoho veľkého. Poznám trénera Oremusa z pôsobenia v Nitre, je to férový človek, čo je veľmi dôležité. Takisto som vedel, s kým budem hrať, čo bol ďalší podstatný faktor,“ skonštatoval Slovák.

Ostatných päť a celkovo desať sezón strávil pod Zoborom a priznal, že z Nitry sa mu neodchádzalo ľahko. „Samozrejme, Nitra je moje rodné mesto, mám tam veľa priateľov a rodinu. Budem jej fandiť, no ja tu mám vlastný cieľ a uvidíme, ako to celé dopadne,“ dodal dvojnásobný majster Slovenska.

Hlavným kormidelníkom mužstva bude Peter Oremus, ktorý má bohaté skúsenosti z pôsobenia v najvyššej slovenskej súťaži. Viedol Skalicu, Nitru, Košice, Trenčín a tiež bol asistentom reprezentačného výberu SR. Pri otázke o ambíciách klubu odpovedal veľmi priamo.

"Netreba sa za nič skrývať. Sú tu extraligoví hráči, vedenie usilovne pracuje a určite chceme byť v hornej časti tabuľky a prvú ligu zvládnuť,“ vyjadril sa 48-ročný rodák zo Šurian.

Hráčsky káder tímu Bratislava Capitals v sezóne 2019/2020:

Brankári: Peter Hamerlík, Matej Gajan, Matej Mega

Obrancovia: Karol Sloboda, Lukáš Bohunický, Matej Bača, Ivan Jankovič, Vladimír Lukáčik, Matúš Juriga, Ryan Martinelli, Félix Petrinec

Útočníci: Tibor Varga, Marek Slovák, Dávid Buc, Marcel Holovič, Róbert Varga, Denis Hudec, Martin Kalináč, Filip Surovka, Michal Šálka, Erik Smolka, Patrik Danišovský, Eric Selleck

1 debata chyba
Viac na túto tému: #I. hokejová liga #Bratislava Capitals