Historický kúsok Maďarov. Švédi takmer prehajdákali štvorgólový náskok

Deň po hladkom víťazstve nad Slovákmi 4:0 si švédski hokejisti zmerali v príprave na MS sily s Maďarmi. Severania vyhrali v Budapešti 4:3.

06.04.2019 08:21
debata (3)

Do začiatku tretej tretiny to vyzeralo na zopakovanie scenára švrtkového duelu v Topoľčanoch. Švédi vyhrávali od 46. minúty 4:0. Následne však prišli tri zásahy domácich, vydarený finiš im však na vyrovnávajúci gól nestačil.

„Ak mám byť úprimný, nečakali sme také dobré maďarské mužstvo. Bolo výborne fyzicky pripravené a predviedlo pekné akcie. Museli sme si dávať pozor, lebo pri strate puku hrozili rýchlymi protiútokmi. Predpokladám, že sa čoskoro vrátia medzi elitu,“ povedal tréner Švédska Rikard Grönborg.

Nemzeti Sport píše, že takýto výsledok je senzáciou a Maďarsku sa podarilo prvýkrát streliť tri góly jednému zo škandidávskych tímov. Koncom apríla sa tím pod vedením fínskeho kouča Jarma Tolvanena predstaví na MS I. divízie v Kazachstane.

TV Pravda: Miroslav Šatan o blížiacich sa majstrovstvách sveta na Slovensku (vysielané 12. 2. 2019):