Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Hossa: Vždy, keď hrám proti Čechom, je to niečo extra

Hokejisti európskeho výberu sa dávali pomerne zložito dokopy, v prvom stretnutí na Svetovom pohári v Toronte však zaskočili Američanov a zdolali ich 3:0.

19.09.2016 09:35
Marián Hossa Foto: ,
Marián Hossa v tréningu strieľa na Jaroslava Haláka.
debata

Ak v pondelok uspejú v súboji s Čechmi, semifinále už budú mať takmer na dosah. Európania pricestovali do Toronta s odhodlaním, že nebudú robiť figurantov, ako im prognózovali rôzne médiá a odborníci pred turnajom.

Pre šesticu Slovákov v európskom tíme bude duel s Čechmi špeciálny. "Bude to iné, aj keď to nie sú majstrovstvá sveta či zimné olympijské hry. Vždy, keď nastupujete proti českému tímu, je tam niečo extra. Pred turnajom som Čechov nedával na posledné miesto ako iní, poznám ich silu, potvrdili ju aj v príprave. Musíme sa mať na pozore,“ povedal v rozhovore pre denník Sport útočník Marián Hossa.

V kabíne Európanov sa jazyky miešajú. Slováci sa medzi sebou rozprávajú materinským jazykom, ale so spoluhráčmi komunikujú anglicky. V mužstve vládne pohoda, hráči sa vzájomne rešpektujú a rozumejú si. "Poznáme sa z ligy, hráme proti sebe, niektorí i spolu. Manažment tímu tiež chce, aby sme trávili spoločne veľa času. Mali sme niekoľko spoločných večerí i partičiek golfu. Na ľade si tiež vyhovujeme. Dosť nám pomohla aj výhra v príprave nad Švédskom,“ uviedol Marián Hossa, ktorý by radšej na Svetovom pohári reprezentoval Slovensko.

Jeho rodná krajina však už nemá v NHL toľko hokejistov ako v minulosti. "V roku 2004 nás bolo cez tridsať, teraz nás je možno šesť, sedem, čo pravidelne hrávame. To je veľmi málo na to, aby sme poskladali mužstvo. Pre nás, profesionálov, je to tak, že keď sa hodí puk, každý je pripravený hrať. S motiváciou preto problémy nemáme. Aj táto skupina hráčov sa dala výborne dokopy,“ tvrdí útočník Chicaga.

V zámorí sa v týchto dňoch často debatuje aj o účasti hokejistov z NHL na zimných olympijských hrách 2018 v Pjongčangu. Vedenie profesionálnej súťaže by chcelo, aby Svetový pohár bol nadradený olympijskému turnaju. Funkcionárom sa nechce prerušovať vo februári 2018 ligu na dva týždne. "Bude to ešte zaujímavé. Verím, že nechajú hráčov reprezentovať na olympijských hrách. Sú to výborné turnaje. Z hľadiska biznisu by turnaj radšej NHL organizovala sama,“ dodal Marián Hossa.

debata chyba
Viac na túto tému: #Marián Hossa