Príprava pred SP: V severskom derby uspeli Fíni, Česi tesne podľahli Rusom

Hokejisti Fínska vo štvrtok zvíťazili nad Švédmi 3:2 po predĺžení v prípravnom zápase pred Svetovým pohárom (17. septembra - 1. októbra).

08.09.2016 21:21 , aktualizované: 21:55
zväčšiť Český útočník Radek Faksa posiela na mantinel... Foto: SITA/AP, Dmitri Lovetsky
Radek Faksa, Dmitrij Kulikov Český útočník Radek Faksa posiela na mantinel Rusa Dmitrija Kulikova.

Góly domácich v riadnom čase strelili Barkov a Mikael Granlund, na opačnej strane sa presadil Eriksson a Söderberg. O víťazstve Fínov rozhodol v poslednej minúte predĺženia Olli Määttä. Odvetné stretnutie oboch tímov je na programe v sobotu 10. septembra o 18.00 h v Göteborgu.

Českí hokejisti prehrali v Petrohrade s Ruskom 3:4. Kouč Josef Jandač musel pri svojom debute na pozícii hlavného trénera českého národného tímu stráviť prehru. V ďalšom prípravnom dueli sa český tím stretne v sobotu od 16:30 v pražskej O2 aréne opäť s Ruskom.

Česi síce viedli od štvrtej minúty po góle obrancu Michala Kempného, ale na konci úvodného dejstva vyrovnal Artemij Panarin a v druhej tretine sa presadili Vladimir Tarasenko v presilovke a Nikita Kučerov. V 47. minúte síce znížil v početnej výhode Martin Hanzal, ale o dve minúty odpovedal Jevgenij Dadonov. V čase 57:13 už len znížil Tomáš Plekanec.

Stretnutie nedohral skúsený český center Vladimír Sobotka, ktorý podľa portálu iDnes.cz so zranením odišiel do nemocnice, kde sa podrobí vyšetreniam. Ak by sa na SP nemohol zúčastniť, bol by po Tomášovi Hertlovi a Davidovi Krejčím už tretím útočníkom, za ktorého by musel tréner Jandač hľadať náhradu tesne pred začiatkom turnaja.

Prípravné zápasy pred SP:

Fínsko – Švédsko 3:2 po predĺžení (0:0, 1:1, 1:1 – 1:0)

• Góly: 35. Barkov, 56. Mikael Granlund (M. Koivu), 65. Määttä (Barkov, J. Jokinen) – 37. Eriksson (Hedman, D. Sedin), 50. Söderberg (Rakell, Landeskog), 11 634 divákov
  • Fínsko: Rinne – Määttä, Ristolainen, Jokipakka, Vatanen, Pokka, Lindell – J. Jokinen, Barkov, Laine – Donskoi, M. Koivu, Mikael Granlund – Lehtera, Filppula, Teräväinen – Korpikoski, Haula, Komarov
  • Švédsko: Markström (32. Enroth) – E. Karlsson, Ekholm, Stralman, Hedman, Hjalmarsson, Ekman-Larsson – Eriksson, H. Sedin, D. Sedin – Hörnqvist, Bäckström, F. Forsberg – Silfverberg, Krüger, Hagelin – Rakell, Söderberg, Landeskog

Rusko – Česko 4:3 (1:1, 2:0, 1:2)

• Góly: 19. Panarin (Šipačov, Dadonov), 26. Tarasenko (Kučerov, A. Markov), 29. Kučerov (Marčenko, Orlov), 49. Dadonov (Panarin, Šipačov) – 4. Kempný (Sobotka, M. Michálek), 47. Hanzal (Hemský, Kempný), 58. Plekanec (Polák, Palát), 6311 divákov
  • Rusko: Bobrovskij – Zajcev, Orlov, Nesterov, A. Markov, Marčenko, D. Kulikov – Kučerov, Kuznecov, Ovečkin – Tarasenko, Malkin, N. Kuľomin – Dadonov, Šipačov, Panarin – Namestnikov, Dacjuk, Telegin
  • Česko: Mrázek – Polák, Kempný, Šustr, Nakládal, Jordán, Z. Michálek – Voráček, Plekanec, Birner – Pastrňák, Hanzal, Palát – Hemský, Faksa, Frolík – Jaškin, Sobotka, M. Michál
Viac na túto tému: #česká hokejová reprezentácia #ruská hokejová reprezentácia #švédska hokejová reprezentácia #fínska hokejová reprezentácia