Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Kouč Čechov Růžička rezignoval po ďalšom obvinení z korupcie

Vladimír Růžička v utorok skončil vo funkcii trénera českej hokejovej reprezentácie. Ako informoval server iDnes.cz, k tomuto rozhodnutiu dospel pod tlakom kauzy, v ktorej čelí obvineniam rodičov z prijímania peňazí za to, že ich deti budú hrať v Slavii Praha. Skúsený 52-ročný odborník všetko kategoricky odmieta.

09.06.2015 16:30 , aktualizované: 19:30
Vladimír Ružička Foto: ,
Bývalý tréner českej hokejovej reprezentácie Vladimír Ružička.
debata

„Vzhľadom na pokračovanie mediálnej kampane, ktorá je namierená a sústavne a účelovo vedená proti mne a začala sa už pred májovým domácim šampionátom, som sa rozhodol odstúpiť z funkcie. Prezidenta Českého zväzu ľadového hokeja som o svojom rozhodnutí už informoval,“ uviedol vo vyhlásení Vladimír Růžička, ktorý koučoval národný tím teraz od jari 2014.

Kým pár týždňov pred májovým svetovým šampionátom čelil kouč obvineniu z prebratia úplatku od podnikateľa Miroslava Palaščáka, teraz proti nemu stoja ďalší rodičia, od ktorých si vraj pýtal financie. Na oplátku mal ich potomkom zariadiť pokračovanie hokejovej kariéry. Růžička neriešil budúcnosť mladých hokejistov iba v Slavii Praha, ale aj v kluboch, na ktoré nemal priamy vplyv – reč bola o Moste, Šumperku či Brne. Na rozdiel od Palaščáka ďalšie osoby nepotvrdili, že súčasnému reprezentačnému koučovi odovzdali peniaze. Iba jeden z rodičov sumu sľúbil, no keď ju neskôr nezohnal, pôsobenie jeho syna v Moste sa skončilo po jednom zápase.

Zaujímavosťou je, že kým prvé obvinenie z korupcie Růžičku sa na verejnosti objavili tesne pred domácimi MS, tentoraz informácie zverejnil český Rádiožurnál iba jeden deň pred plánovaným zasadnutím výkonného výboru Českého zväzu ľadového hokeja.

debata chyba
Viac na túto tému: #korupcia #česká hokejová reprezentácia #Vladimír Růžička