Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Švajčiari by mohli vyzvať Slovákov v boji o hokejový šampionát v roku 2019

Švajčiarsko bude pravdepodobne súperiť so Slovenskom o usporiadanie majstrovstiev sveta 2019 v hokeji. Ani jedna z krajín ešte oficiálne neprezentovala svoju kandidatúru, funkcionári oboch zväzov však majú o šampionát záujem a viackrát už hovorili o interese.

30.08.2014 16:54
MS v hokeji 2011 Foto:
Na Slovensku sa hokejové majstrovstvá sveta konali v roku 2011.
debata

Slováci a ani Švajčiari ešte nevybrali lokality, kde by sa turnaj mohol uskutočniť. Pod Alpami však podľa viacerých švajčiarskych médií i špecializovaných hokejových portálov pripadá do úvahy spoločná kandidatúra Zürichu a neďalekého Klotenu.

Z hry údajne vypadol Bern, ktorý má k dispozícii len starší štadión, i Ženeva, kde pravdepodobne v najbližšom čase nepostavia novú arénu. V prospech Zürichu a Klotenu hovorí aj blízkosť oboch miest.

O usporiadateľovi majstrovstiev sveta 2019 sa rozhodne na kongrese Medzinárodnej hokejovej federácie v máji 2015 v Prahe. Termín na podávanie kandidatúr je jeseň tohto roka. Okrem Slovenska a Švajčiarska môže vstúpiť do hry aj ďalší záujemca.

Švajčiarsko naposledy hostilo majstrovstvá sveta v roku 2009, vtedy sa konali v Klotene a Berne. Na Slovensku sa šampionát uskutočnil o dva roky neskôr v Bratislave a Košiciach.

debata chyba
Viac na túto tému: #MS v hokeji 2019