Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 LOH 2024 Výsledky výsledky

Český mladík chcel ovplyvniť výsledok. Bol to nepochopený vtip, tvrdí

Hokejista juniorského tímu Českých Budějovíc, ktorý sa údajne pokúsil ovplyvniť výsledok zápasu českej extraligy nádejí v Litvínove, dostal za svoje správanie sa dištanc na jeden rok.

27.08.2014 16:41
České Budějovice Foto: ,
Ilustračné foto
debata

Podľa webu Hokej.cz o tom rozhodla disciplinárna komisia Českého zväzu ľadového hokeja. Keďže mladík ešte nie je plnoletý, jeho meno zostane v anonymite. Trest vyprší 21. augusta 2015, proti dištancu sa môže hokejista odvolať na výkonný výbor ČSLH.

Mladík vysvetľoval svoje správanie ako podpichovanie a nepochopený vtip, ktorý zašiel ďalej, ako si vedel predstaviť.V ju­hočeskom tíme vyšetrovalo prípad jeho vedenie. Nemenovaný hráč ubezpečoval pri pohovore, že v žiadnom prípade nechcel ovplyvniť zápas.

Jeden z litvínovských hráčov bol pred minulotýždňovým súbojom kontaktovaný hráčom Motoru, ktorý sa údajne v rozhovore pokúsil ovplyvniť výsledok. Prípad vyšetruje polícia i Český zväz ľadového hokeja.

Litvínovčan o rozhovore informoval svojho klubového trénera Roberta Reichela. „Podobné veci do športu vôbec nepatria. Potešilo ma, že za mnou prišiel. Všetko mi ukázal a povedal, čo sa presne stalo. Som rád, že to urobil,“ uviedol Robert Reichel. Informácie pochádzajú z webov Hokej.cz a hcmotor.cz.

debata chyba
Viac na túto tému: #disciplinárna komisia #České Budějovice