Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Teraz nechcem vyjednávať, vraví Gáborík

Marián Gáborík je po letnej prestávke späť v Amerike, jeho agent začal diskusie s Minnesotou o novej zmluve. Kam najrýchlejšieho slovenského hokejistu privedú, je stále nejasné.

05.09.2008 06:04
Marián Gáborík Foto:
Marián Gáborík.
debata

„Nehovorím, že (z Minnesoty) odchádzam, nehovorím, že ostávam. Hovorím len toľko, že mám ešte rok platnú zmluvu,“ povedal Gáborík pre denník Star Tribune. „Nechávam na klub a na môjho agenta, aby sa rozprávali. Ja z toho chcem byť vynechaný.“

Gáborík bude v poslednej sezóne starého trojročného kontraktu zarábať 7,5 milióna dolárov, vedenie Minnesoty by zmluvu rado čo najskôr predĺžilo. „Mám to tu rád, som ochotný tu ostať, ale tiež viem, aké mám možnosti, ak sa nedohodneme,“ reagoval Gáborík. „Chcem však, aby sa rešpektovalo, že mi ostáva ešte rok. Na ten sa chcem sústrediť – a hrať najlepšie, ako viem. Teraz na zmluvu myslieť nechcem, a nechcem sa dostať do pozície, keď o nej musím hovoriť,“ zdôraznil.

Podľa Star Tribune ponúka Minnesota Gáboríkovi najdlhší a najlukratívnejší kontrakt v dejinách klubu, presné čísla však nie sú známe. Ak by ho nepresvedčila, môže ho (najneskôr do 3. marca 2009) vymeniť, podobne ako v tomto roku vymenila Atlanta Mariána Hossu do Pittsburghu.

debata chyba