Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 LOH 2024 Výsledky výsledky

Rozmaznané bábätko, malá princezná. Mešár padá na dno talentov Canadiens, hrozí mu výmena

Dvadsaťročný slovenský hokejový útočník Filip Mešár môže čoskoro vymeniť dres! V zámorí píšu o tom, že Montreal Canadiens svoj prvokolový draftový výber ponúkol na výmenu.

10.07.2024 15:00
Filip Mešár Foto:
V AHL, v drese Laval Rocket, dostal Filip Mešár šancu nastúpiť v priebehu dvoch sezón len na tri zápasy.
debata

Mešár má byť súčasťou ponuky Montrealu na získanie kapitána zlatého amerického tímu z MS do 20 rokov Rutgera McGroartyho.

Odchovanec popradského hokeja sa dostal to nevôle priaznivcov po nešťastných výrokoch na adresu spoluhráčov z tímu OHL Kitchener Rangers.

„Keď som chcel niečo vymyslieť, tak spoluhráči tam boli trochu neskôr a potom nastala aj mierna frustrácia, ale musel som sa cez to preniesť,“ povedal Mešár pre TVnoviny.sk.

Jukka Jalonen Čítajte viac Olympijské zlato aj tri tituly z MS. Mal ísť do NHL, teraz bude slávny kouč viesť hokejového trpaslíka

Okrem negatívnych vyjadrení na adresu tímových kolegov nemal Mešár ani dobrú sezónu. Kým v prvej sezóne v kanadskej juniorke zaznamenal 51 bodov, v tej nedávno skončenej iba o bod viac. Od hráča draftovaného v 1. kole sa zrejme čakalo viac. Podľa portálu hockey30.com sa vedenie Montrealu rozhodlo Mešára ponúknuť na výmenu.

„Filip Mešár sa ocitá v centre klebiet o výmene s Winnipeg Jets. Podľa toho, čo koluje, Mešár bol ponúknutý v rámci výmeny zameranej na získanie Rutgera McGroartyho, mladého talentu. Tento potenciálny obchod by zahŕňal aj draftovú voľbu z Panthers alebo Flames v roku 2025 a mladého obrancu, možno Justina Barrona alebo Jordana Harrisa,“ píše portál zameraný na dianie v organizácii Canadiens.

McGroarty bol rovnako ako Mešár draftovaný v roku 2022 v prvom kole. Mladý Američan zažiaril v drese University of Michigan v NCAA, kde v 36 zápasoch zaznamenal 52 bodov.

Zvolen, trofej Čítajte viac Slovan podpísal slovenského veterána. Neváhali sme, znie z Nepelovho štadióna

Podľa portálu hockey30.com Mešár padá na dno poradia mladých nádejí organizácie Canadiens. Môže za to nielen jeho prístup, nevýrazné výkony v OHL, ale aj nedávny draft, v ktorom Montreal získal Ivana Demidova a Michaela Hagea.

Výmena by mohla byť napokon prínosná pre obe strany – hráča aj klub. „Potenciálny trejd Filipa Mešára by pre neho mohol predstavovať novú príležitosť dokázať svoju hodnotu v novom prostredí. Pre Canadiens by to mohla byť šanca ukázať rozmaznanému bábätku východ. Tak či onak, budúcnosť Mešára v NHL bude závisieť od toho, či dokáže zmeniť svoj zlý prístup. Pretože sa teraz správa ako malá princezná…,“ dodáva ironicky portál.

Najviac 100-bodových sezón Európanov v NHL Fotogaléria - 18 fotiek Všetky fotky
Traja Rusi, dvaja Fíni, Čech, Nemec a Slovák....
debata chyba
Viac na túto tému: #NHL #Montreal Canadiens #Filip Mešár