Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Redaktorka RTVS ju dostala do rozpakov. Teraz sa kanadská trénerka zapísala do histórie NHL

Hokejový klub Seattle Kraken sa zapíše do dejín NHL. Tím zo štátu Washington totiž do svojich radov povolal trénerku Jessicu Campbellovú.

04.07.2024 06:10
Jessica Campbellová Foto:
Jessica Campbellovú budú fanúšikovia od novej sezóny vídať na lavičke Seattlu Kraken v NHL.
debata

32-ročná Kanaďanka sa tak v nasledujúcej sezóne 2024/25 stane prvou ženou, ktorá sa postaví na striedačku tímu v najslávnejšej hokejovej súťaži na svete.

„Jessica a ja sme strávili posledné dva roky trénovaním v Coachella Valley. Som si istý, že môže byť prínosom ako pre hráčov, tak pre celý tím“ uviedol pre web Seattlu Kraken tréner Dan Bylsma, ktorý si Cambpellovú osobne vybral ako novú asistentku trénera. Spolu s ňou mužstvo posilní aj ďalší asistent Bob Woods.

Kto je Jessica Campbellová Fotogaléria - 8 fotiek Všetky fotky
Do realizačného tímu si ju vybral sám fínsky...

„Má schopnosť komunikovať s hráčmi o ich výkonoch aj o tom, čo prinášajú tímu,“ okomentoval Bylsma ďalšie silné stránky trénerky, ktorá sa do histórie už raz zapísala.

V roku 2022 sa stala prvou ženou na striedačke u mužstva v American Hockey League. Teraz sa posunula o ďalší stupienok vyššie.

Do povedomia slovenských fanúšikov sa Kanaďanka dostala vďaka kauze počas majstrovstiev sveta v roku 2022, keď bola asistentkou trénera nemeckej reprezentácie.

Slafkovský Čítajte viac Som rád, že rodičia už nemusia viac pracovať, vraví milionár Slafkovský. Teší sa aj na ruský supertalent

Rozruch vtedy vyvolala a do rozpakov Campbellovú dostala otázka redaktorky RTVS Barbory Žiačikovej. „Aké je to byť v tíme ako atraktívna žena, keď je okolo vás toľko príťažlivých mužov? Možno máte niektorých radšej ako ostatných…“ mala sa opýtať redaktorka. Následne sa trénerka stiahla a počas šampionátu už nekomunikovala s médiami.

Campbellová je okrem iného bývalou kanadskou hokejistkou. Najväčší úspech zaznamenala na MS v roku 2015, keď s kanadskou reprezentáciou vybojovala striebornú medailu.

debata chyba
Viac na túto tému: #NHL #Seattle Kraken #Jessica Campbellová