Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Za morom je iný svet... Pri oslavách titulu Floridy Panthers viali ruské vlajky

Z tribún na tenisových zápasoch boli kvôli nim diváci vykázaní, v západnej Európe by ste ich na športoviskách hľadali márne. Reč je o ruských vlajkách či symboloch krajiny, ktorá vo februári 2022 rozpútala vojnu na Ukrajine.

04.07.2024 06:50
Sergej Bobrovskij Foto:
Ruský brankár Floridy Panthers Sergej Bobrovskij hrdo ukazoval vlajku svojej krajiny fanúšikom na juhovýchode USA.
debata (51)

No čo je v našich končinách nepredstaviteľné sa v Spojených štátoch amerických deje takmer bez povšimnutia. Ako informoval portál lenta.ru po skončení nedávneho rozhodujúceho siedmeho zápasu o Stanleyho pohár medzi Floridou Panthers a Edmontonom Oilers (2:1) rozvinuli fanúšikovia na tribúne ruskú vlajku.

Slafkovský Čítajte viac Som rád, že rodičia už nemusia viac pracovať, vraví milionár Slafkovský. Teší sa aj na ruský supertalent

Florida vybojovala najcennejšiu klubovú hokejovú trofej po prvýkrát v histórii a výraznou mierou sa o to pričinili aj traja ruskí hráči: brankár Sergej Bobrovskij, obranca Dmitrij Kulikov a útočník Vladimir Tarasenko.

Pri následných oslavách v uliciach mesta Ford Lauderdale vyšiel Bobrovskij na tribúnu s omotanou ruskou zástavou okolo krku a tento jeho počin sa zaobišiel bez akýchkoľvek náznakov kritiky či upozornenia na prebiehajúci konflikt na Ukrajine.

Brankár Floridy Sergej Bobrovskij s ruskou vlajkou na oslavách zisku Stanleyho pohára.

Bobrovskij predniesol pred tisíckami fanúšikov Panterov prejav, vyslúžil si od davu mohutný potlesk. Vo víťaznom opojení mohol v tom čase asi ťažko niekto vyčítať krajinu jeho pôvodu.

Jeden z najlepších brankárov súčasnosti bol ťahúňom Floridy počas základnej časti aj v následnom play off. V siedmom finálovom zápase zastavil 23 z 24 striel Edmonton a po prvýkrát si mohol užívať oslavy Stanleyho pohára.

Najlepší tím histórie NHL z európskych hokejistov Fotogaléria - 27 fotiek Všetky fotky
Prečítajte si zaujímavosti o najlepších...
51 debata chyba
Viac na túto tému: #NHL #Florida Panthers #Sergej Bobrovskij