Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 LOH 2024 Výsledky výsledky

Som rád, že rodičia už nemusia viac pracovať, vraví milionár Slafkovský. Teší sa aj na ruský supertalent

V nováčikovskej sezóne si na NHL len zvykal. V nasledujúcom ročníku však už zaznamenal 50 bodov a patril medzi najproduktívnejších hráčov tímu. Ak by jeho progres pokračoval podobným tempom, o rok by ho ťažkými miliónmi lanárili aj iné kluby.

03.07.2024 17:25
Slafkovský Foto:
Juraj Slafkovský v drese Montrealu Canadiens.
debata (8)

Aj preto vedenie Montrealu Canadiens na nič nečakalo a poistilo si služby Juraja Slafkovského na osemročné obdobie za celkových 60,8 milióna dolárov.

Slovenskému útočníkovi po sezóne 2024/2025 vyprší trojročný nováčikovský kontrakt a Montreal mohol mať v boji o jeho služby veľkú konkurenciu.

Navyše Canadiens „hrozilo“, že ak by si ho chceli udržať, zrejme by museli ponúknuť ešte väčšiu sumu, ako 60 miliónov.

Špekulácie však už sú minulosťou. Košický rodák zostane súčasťou najslávnejšieho kanadskému klubu na roky dopredu.

428391293 770580751768927 1639203715126106545 n Čítajte viac Slafkovský o megazmluve: Žijem sen v NHL. Naznačil, či príde na olympijskú kvalifikáciu

Od ročníka 2025/2026 bude zarábať 7,6 milióna USD na sezónu. Taký vysoký plat v NHL predtým nemal žiadny iný slovenský hokejista.

„Je to super pre mňa, pre celú moju rodinu, aj pre ľudí okolo, ktorí mi dopomohli k tomu, kde teraz som. Som rád, že moji rodičia už nemusia nič robiť,“ vravel so žoviálnosťou sebe vlastnou pre TV Markíza.

Montreal po podpise zmluvy zorganizoval pre zámorských novinárov konferenčný hovor, v ktorom talentovaný forvard odpovedal na otázky kanadských a amerických médií.

Slafkovský priznal, že pri rokovaniach o novej zmluve neboli pre neho peniaze na prvom mieste.

Juraj Slafkovský v drese Montrealu. Foto: Alika Jenner / GETTY IMAGES NORTH AMERICA / Getty Images via AFP / Profimedia
Juraj Slafkovský, Eeli Tolvanen Juraj Slafkovský v drese Montrealu.

"Zbožňujem Montreal. Cítim, že ako tím sme na dobrej ceste a budujeme niečo špeciálne. Chcem byť toho súčasťou čo najdlhšie. Vyjednávania neboli pre mňa hlavne o peniazoch.

Zobral by som čokoľvek, lebo som chcel v klube zostať. Áno, možno som mohol mať aj viac peňazí, ak by som vyčkával. Ale ako som povedal, chcel som zostať v Montreale a to bola priorita," potvrdil.

Dlhodobá zmluva mu dáva istotu a môže sa sústrediť len na hokej.

„Som rád, že zmluva je na osem rokov. Mám dlhodobý kontrakt, nemusím už na to myslieť. Môžem sa sústrediť výhradne na hokej,“ pokračoval.

Priznal, že jeho hokejový príbeh ide poriadnou rýchlosťou.

"Celé to ide poriadne rýchlo. Len pred pár rokmi som odišiel z domu, začal sa starať sám o seba. Odišiel som do Česka, potom do Fínska.

Následne ma draftovali a teraz po dvoch rokoch v NHL už mám dlhodobú zmluvu. Mám z toho radosť. Bol to môj sen, ale práve na tomto som pracoval celú moju doterajšiu kariéru," reagoval.

World Juniors US Slovakia Hockey Čítajte viac Životná sezóna v Kanade? Bola mi na nič, teraz riešim dilemu. Talentovaný Slovák zažil na dovolenke v Grécku nepríjemnosť

Čo urobí 20-ročný mladík s miliónovou výplatou?

„Z tej sumy som stále trochu v šoku. Čo urobím s peniazmi? Okolo seba mám šikovných ľudí, v tomto smere rozumnejších, ako som ja… Som si istý, že mi dobre poradia,“ povedal s úsmevom.

Okrem peňazí ho potešila aj dôveru od vedenia Canadiens.

„Je to skvelý pocit, keď vám v klube veria. Cítim to tak od momentu, keď som do Montrealu prišiel. Aj táto zmluva je znakom, že Canadiens majú vo mňa dôveru. Chcem ju splatiť výkonmi na ľade. Verím, že spolu dosiahneme úspech,“ zaželal si.

Ivan Demidov v drese SKA Petrohrad. Foto: Profimedia
Ivan Demidov Ivan Demidov v drese SKA Petrohrad.

Zámorskí novinári sa ho pýtali aj na Ivana Demidova. Šikovného útočníka, ktorý patrí medzi najväčšie ruské talenty, draftoval Montreal minulý víkend ako svoju jednotku z celkového piateho miesta.

„Videl som zopár jeho highlightov. Myslím, že je ďalším skvelým hráčom do našej organizácie. Bude zábava sledovať ho, vyzerá ako veľmi šikovný playmaker. Už som ho aj kontaktoval. Teším sa, keď sa s ním stretnem,“ dodal Slafkovský.

Nová sezóna NHL štartuje tradične na jeseň, Montreal do nej vstúpi 10. októbra duelom proti Torontu.

Slováci s najlukratívnejšími zmluvami v NHL Fotogaléria - 14 fotiek Všetky fotky
Rebríček top zmlúv Slovákov v histórii NHL je...
8 debata chyba
Viac na túto tému: #hokej #NHL #Montreal Canadiens #Juraj Slafkovský