Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Čo povedal Šatanovi mladšiemu otec, keď ho draftovali? Jeden z klubov mu dal nepríjemnú otázku, ktorá sa týkala rodiny

Na nedávnom drafte bol jediným draftovaným Slovákom. Miroslav Šatan mladší prezradil svoje dojmy po tom, ako si ho z 212. miesta vybral Washington Capitals.

03.07.2024 06:30
Dizajn bez nazvu  6 Foto:
Miroslav Šatan mladší sledoval draft spolu s otcom.
debata

„Všimli si ma približne v polovici minulej sezóny. Chodili sa pozerať na juniorské zápasy aj reprezentácie, v ktorých som hral,“ vraví mladý Šatan v rozhovore pre portál tvnoviny.sk.

Prezradil, že v rámci pohovorov a debát so zástupcami klubov sa rozprával najmä o rodine, hráčskych vlastnostiach či budúcnosti.

Veľkú radosť z jeho draftu mal aj otec, ktorý je prezidentom Slovenského zväzu ľadového hokeja.

„Bol rád, že zaznelo moje meno. Všetkým nám bolo jedno, že kto to bude, túžili sme len, aby sme boli spokojní,“ mieni mladý Slovák.

Úspechu v drafte dával iba 50-percentnú šancu. Do poslednej chvíle nevedel, ktorý klub po ňom siahne. Podobný záujem malo viacero tímov.

17. Tomáš Jurčo Čítajte viac Ak by nebola vojna, nad Ruskom by som neváhal, vraví Slovák. KHL mi vyhovuje, je aj finančne zaujímavá

„Okrem Washingtonu spomeniem napríklad aj Floridu, Detroit či Minnesotu,“ mieni.

Mladých hráčov sa kluby často pýtajú aj menej príjemné otázky, aby odhadli ich charakter. Iba 18-ročný útočník prezradil, ktorá z nich bola najnepríjemnejšia.

„Keď sa ma skaut z Detroitu spýtal, že ak by som bol kapitánom tímu na farme v AHL a hrali by sme siedmy rozhodujúci zápas série v play off, a zistil by som, že niekto z rodiny pred týmto duelom dostal infarkt, čo by som spravil, či by som nastúpil,“ vraví Šatan mladší, ktorý si však odpoveď nechal pre seba.

Aktuálne sa už nachádza v hlavnom meste USA, kde absolvuje rozvojový kemp a fyzické testy.

Slováci s najlukratívnejšími zmluvami v NHL Fotogaléria - 14 fotiek Všetky fotky
Rebríček top zmlúv Slovákov v histórii NHL je...
debata chyba
Viac na túto tému: #Washington Capital #Miroslav Šatan mladší