Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Rodiaca sa beštia. Medzi profiligovými skokanmi by podľa experta nemal chýbať Slafkovský

Juraj Slafkovský má za sebou prvé dve sezóny v najlepšej lige sveta. V tej druhej polovici končiaceho sa ročníka 2023/2024 to rozbalil naplno, čo neušlo pozornosti zámorských odborníkov.

09.06.2024 17:58
Juraj Slafkovský Foto:
Juraj Slafkovský počas MS 2024.
debata

Redaktori z magazínu The Hockey News sa zamýšľali nad tým, ktorí hráči sa počas sezóny najviac zlepšili.

Ak by v NHL existovala podobná trofej, v boji o pomysleného výkonnostného skokana sezóny 2023/2024 by mal minimálne jedného fanúšika aj košický rodák.

Jacob Stoller by hlasoval za obrancu New York Islanders Noaha Dobsona, jeho redakčný kolega Michael Traikos by dal svoj hlas útočníkovi New York Rangers Alexisovi Lafreniereovi.

Do debaty sa cez sociálnu sieť zapojil aj Franck Bernard z Montreal Hockey Now, ktorý navrhol práve slovenskú draftovú jednotku z roku 2022.

Juraj Slafkovský Čítajte viac Slafkovský ako hviezda strieborného plátna. Dostane sa do obývačiek Kanaďanov

„50 bodov po vlažnom štarte sezóny. Medzi januárom a aprílom vyletel s 37 bodmi. Rodiaca sa beštia. Teraz má 20 rokov, ale väčšinu sezóny odohral ako 19-ročný,“ uviedol svoje argumenty Bernard.

Zatiaľ čo vo svojej úvodnej profiligovej sezóne 2022/2023 odohral Slafkovský 39 zápasov s bilanciou 4 góly a 6 asistencií, v druhej polovici aktuálneho ročníka ukázal svoj potenciál.

Po rozpačitom jesennom štarte sa od januára do apríla, kedy Montreal odohral posledný zápas základnej časti, prezentoval skvelou produktivitou.

Celkovo si pripísal ďalších 82 štartov v NHL, v ktorých hlavne zásluhou výbornej druhej časti sezóny zaznamenal 20 gólov a 30 asistencií. Navyše si upevnil pozíciu v elitnom útoku Canadiens.

Z chlapca je mladý muž. Pikošky o J. Slafkovskom Fotogaléria - 28 fotiek Všetky fotky
Koncom týždňa ho čaká životný prestup. Z...
debata chyba
Viac na túto tému: #hokej #NHL #zlepšenie #progres #Juraj Slafkovský