Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Slovensko zrejme čaká studená draftová sprcha. Skaut vidí šancu na NHL iba pri dvojmetrovom mladíkovi so slávnym menom

Posledné dva drafty v NHL boli zo slovenského pohľadu úspešnými, no tento rok zrejme bude výrazne odlišný. Existuje reálna možnosť, že o tri týždne nezaznie v Las Vegas ani jedno meno slovenskej hokejovej nádeje.

09.06.2024 06:55 , aktualizované: 07:16
Šimon Nemec, Juraj Slafkovský Foto:
Silný draft v roku 2022: Zľava Šimon Nemec, Juraj Slafkovský a Filip Mešár.
debata

S takou prognózou prišiel skaut, ktorý roky pracuje pre jeden z tímov profiligy, no z povahy svojho zamestnania musel zostať v anonymite.

"Draft 2024 bude znamenať ústup z predošlých pozícií. Na Slovensku stále panuje situácia, že nevieme vychovať hráčov, ktorí majú kvalitu na draft.

Stále sme v pozícii, že talenty sa nám musia v prvom rade narodiť a potom ich treba viesť správnym smerom," povedal pre tvnoviny.sk.

Koľko mladíkov zo Slovenska má reálne šance uspieť v tohtoročnom výbere? „Ak budem pesimista, tak ani jeden. Ak prižmúrim oko, jeden. Akékoľvek vyššie číslo by bolo príjemným prekvapením.“

Servác Petrovský Čítajte viac Obavy sa potvrdili, klub stratil záujem o jeho služby. Ťahúňa slovenských mladíkov zrejme opäť čaká draft

Podľa skauta by tým šťastlivcom mohol byť syn slovenskej legendy a súčasného šéfa Slovenského zväzu ľadového hokeja Miroslava Šatana.

18-ročný dvojmetrový útočník strávil väčšinu uplynulej sezóny v bratislavskom Slovane, kde za juniorku odohral 26 zápasov s bilanciou 14 gólov a 16 asistencií.

"S ním by sa smerom do budúcnosti mohlo dať pracovať, oproti minulej sezóne sa výrazne zlepšil.

Vrátil sa na Slovensko a aj keď na majstrovstvách sveta do 18 rokov veľmi nežiaril, má šancu byť draftovaný," uviedol skaut.

Zo slovenských nádejí ho najviac sklamal obranca Jakub Chromiak. "Je to pre mňa obrovské sklamanie. Videl som v ňom solídneho hráča, no zatiaľ to nenapĺňa.

Juraj Pekarčík Čítajte viac Zahrá si s Dvorským? V NHL podpísal zmluvu už štvrtý Slovák z vlaňajšieho draftu

Má za sebou druhú sezónu v OHL, no nepreukázal výraznejší progres. Vidím ho maximálne, ale naozaj iba v rovine teórie, na posledné kolá.

Je možné, že by ho nejaký tím mohol pozvať do rozvojového kempu," uviedol hľadač talentov.

Zo slovenského pohľadu by mohol oveľa lepšie dopadnúť draft v roku 2025, podľa skauta však bude dôležité, kde budú mladíci hrávať.

„Luka Radivojevič je top prospekt, má potenciál na prvé kolo. V jeho prípade môže zohrať úlohu aj výška, či ešte trocha vyrastie.“

Slušné šance majú podľa skauta aj Tomáš Pobežal, Alex Mišiak, Andreas Straka či Patryk Zubek zo slovenskej extraligy, či v Škandinávii pôsobiaci Ján Chovan a Michal Svrček.

Top zmluvy Slovákov v NHL po nováčikovskej ére Fotogaléria - 21 fotiek Všetky fotky
Pozreli sme sa na najlukratívnejšie zmluvy...
debata chyba
Viac na túto tému: #hokej #NHL #Miroslav Šatan mladší #skaut #draft 2024