Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Mamuty, vyhnanci či fujavica. Nový klub NHL vyberie názov zo šiestich možností

Proces výberu mena hokejového klubu z Utahu, ktorý bude pôsobiť v zámorskej NHL, sa dostáva do finále.

07.06.2024 11:00
Utah NHL Delta Center Foto:
Nový klub NHL bude hrať svoje domáce zápasy v aréne Delta Center.
debata

Spomedzi pôvodných 20 možností si fanúšikovia vybrali šesť. Po tom, ako sa výber zúžil, tak tím Utah bude niesť druhé meno Blizzard (Fujavica), Mammoth (Mamut), Outlaws (Vyhnanci), Venom (Jed), Yeti alebo Hockey Club. Menovka by mala byť známa približne o dva týždne.

Po nedávnom predaji klubu Arizona Coyotes novým vlastníkom Ryanovi a Ashley Smithovcom za 1,2 miliardy dolárov rozhodla Rada guvernérov NHL, že klub sa môže oficiálne presťahovať do Salt Lake City v štáte Utah. Majiteľ Ryan Smith krátko po prevzatí klubu avizoval, že klub bude mať v názve menovku Utah.

Domáce zápasy by mal novovzniknutý tím hrať v aréne Delta Center s kapacitou viac ako 17-tisíc divákov. V súčasnosti ju využíva aj basketbalový tím NBA Utah Jazz, ktorý je takisto vo vlastníctve Smithovcov.

tkachuk ovečkin Čítajte viac Demitra ich sleduje z neba. Z Tkachukovcov by mal veľkú radosť, Matthew vyzve najlepšieho hokejistu sveta

„V Salt Lake City je však aj ďalší hokejový stánok s kapacitou 12-tisíc divákov. Ak by sa nám ho podarilo v blízkej budúcnosti zrekonštruovať a zvýšiť jeho kapacitu, mali by sme k dispozícii arénu, o ktorú by sa nebolo potrebné deliť,“ poznamenal Ryan Smith.

Ochrannú značku na názov a logo Coyotes si ponechal doterajší majiteľ arizonského klubu Alex Meruelo, ktorý už pred transakciou uviedol, že chce vo Phoenixe pracovať na zisku pozemkov potrebných na výstavbu nového hokejového štadióna, na ktorom by mohli „kojoti“ absolvovať návrat do NHL. Isté záruky dostal aj od vedenia profiligy.

Top zmluvy Slovákov v NHL po nováčikovskej ére Fotogaléria - 21 fotiek Všetky fotky
Pozreli sme sa na najlukratívnejšie zmluvy...
debata chyba
Viac na túto tému: #NHL #utah