Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Slafkovského čaká rozprávkový plat. Montreal má pre neho pripravené dve lukratívne ponuky

Prvé dva roky sú minulosťou, zostáva už len jeden. Draftovej jednotke sa končí nováčikovský kontrakt a jej zamestnávateľ už teraz rieši, čo so svojím klenotom ďalej do budúcna.

28.05.2024 19:02
Juraj Slafkovský Foto: ,
Juraj Slafkovský sa teší z gólu do siete Minnesoty.
debata (11)

Juraj Slafkovský si po MS v Česku, kde Slováci obsadili 7. miesto, dopraje krátky oddych a čoskoro začne s prípravou na nový ročník NHL.

V Montreale ho čaká tretia sezóna. Prvú nováčikovskú mu skrátilo zranenie kolena, ktoré utrpel v januári a vynechal nielen druhú polovicu základnej časti, ale aj MS 2023 v Rige.

V minulom ročníku sa na nečinnosť nemohol sťažovať, práve naopak.

Odohral všetkých 82 duelov Canadiens v základnej časti a zakončil ju s na druhoročiaka veľmi solídnou bilanciou 20 gólov a 30 asistencií.

Martin Fehérváry Čítajte viac Rob tak, aby mamina tam hore bola na teba hrdá, opakuje si Fehérváry. Kariéru štartoval v nákupnom centre, otcovi bude vďačný do konca života

Oddych po zaberačke v NHL odložil a reprezentoval Slovensko na MS v Ostrave a Prahe. S bilanciou osem asistencií v ôsmich zápasoch bol druhým najproduktívnejším hráčom výberu Craiga Ramsayho.

Šampionát pozorne sledovali aj šéfovia Canadiens a Slafkovského výkony, hoci nedal gól, ich utvrdili v tom, že urobili dobre, keď si na drafte NHL 2022 vybrali z prvého miesta práve mladého Košičana.

Montrealské médiá tesne po šampionáte začali rozoberať, čo so Slafkovským ďalej. V záverečnom roku podľa nováčikovskej zmluvy zarobí v nastávajúcej sezóne 855-tisíc dolárov ročne.

Juraj Slafkovský na MS 2024. Foto: Profimedia
Juraj Slafkovský na MS 2024 Juraj Slafkovský na MS 2024.

Ak by podával nadpriemerné individuálne výkony, ktoré by pomohli aj k tímovým úspechom, na výkonnostných bonusoch môže zinkasovať 3,5 milióna dolárov a 95-tisíc ako podpisový bonus.

V ďalších ročníkoch však zarobí podstatne viac.

Uznávaný montrealský novinár Tony Marinaro dokonca tvrdí, že novú zmluvu môžu Canadiens a Slafkovský podpísať už toto leto.

„Osem miliónov na osem rokov, to je spolu 64 miliónov. To je podľa mna Jurajova hodnota. Neprekvapilo by ma, ak by si Canadiens poistili jeho služby už teraz v lete,“ uviedol Marinaro v podcaste televízie TVA Sports.

Liba sieň slávy Čítajte viac Čerstvý člen Siene slávy IIHF na rovinu: Slovenský hokej potrebuje zmenu, hráči už majú Ramsayho štýlu dosť

Montreal niečo podobné urobil nedávno. S terajším kapitánom Nickom Suzukim podpísal v roku 2021 osemročný kontrakt na 63 miliónov dolárov rok pred vypršaním jeho nováčikovskej zmluvy.

Rozdiel je v tom, že vtedy viedol klub z pozície generálneho manažéra Marc Bergevin, zatiaľ čo rokovania so Slafkovským a jeho zástupcami povedie terajší GM Kent Hughes.

Podľa expertov však vyvstávajú dve otázky.

Prvou je, či by mal mladý Slovák zarábať viac, ako najproduktívnejší hráč a kapitán tímu Suzuki. Druhou je, či sú Canadiens presvedčení, že 20-ročný útočník je už teraz hodný takých peňazí.

Juraj Slafkovský a Cole Caufield v drese... Foto: BRUCE BENNETT / GETTY IMAGES NORTH AMERICA / Getty Images via AFP / Profimedia
Slafkovský Caufield Juraj Slafkovský a Cole Caufield v drese Montrealu Canadiens.

Novinár Jean-Charles Lajoie z televízie TVA Sports si myslí, že zatiaľ nie. „Aj v ďalšej sezóne musí ukázať progres, potom sa môžeme baviť o "ťažkých“ miliónoch," tvrdí.

Podľa neho majú Canadiens aj ďalšiu alternatívu.

Slafkovskému môžu ponúknuť „premosťovací“ kontrakt na 15 miliónov za tri roky, po ktorých by sa ukázalo, či slovenský forvard je skutočne superhviezdou, ktorá si môže nárokovať na plat 8–10 miliónov za sezónu.

Podpísať ho na dlhý čas alebo vyčkať? Otázka, na ktorú šéfovia Canadiens musia čoskoro nájsť odpoveď. Nezostáva im veľa času.

Česko-slovenský tím na Svetovom pohári 2025 Fotogaléria - 23 fotiek Všetky fotky
NHL vo februári 2025 zorganizuje miniverziu...
11 debata chyba
Viac na túto tému: #Slovensko #hokej #NHL #Montreal Canadiens #Juraj Slafkovský