Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Černák sa po klubovom treste vrátil, no koncu série Tampy nezabránil. Crosby už dobehol Gretzkyho, Tatar sa do zostavy nezmestil

Hokejisti Tampy Bay prehrali v noci na utorok v zámorskej NHL s Detroitom 2:4 a ukončili deväťzápasovú bodovú šnúru.

02.04.2024 06:53 , aktualizované: 07:37
Erik Černák, Austin Czarnik Foto:
Erik Černák bojuje pri mantineli s Austinom Czarnikom.

Slovenský obranca Erik Černák sa po treste za vynechanie tímového mítingu vrátil do zostavy Lightning, počas 18:15 minút na ľade si pripísal plusový bod a rozdal šesť bodyčekov.

Pittsburgh uspel na ľade New Yorku Rangers 5:2 aj vďaka dvom gólom a asistencii Sidneyho Crosbyho, kapitán Penguins už 19. sezónu v rade dokončí s priemerom aspoň bod na zápas, čím vyrovnal ligový rekord Waynea Gretzkého.

Víťazný gól Red Wings strelil 2:40 min pred koncom David Perron, Dylan Larkin a J.T. Compher zaznamenali po dve asistencie.

Detroit zastavil štvorzápasovú sériu prehier a bodovo sa vyrovnal Washingtonu, ktorý si drží vo Východnej konferencii druhú voľnú kartu do play off. Odohral však o dva zápasy viac ako súper.

Crosby potiahol tromi bodmi (2+1) Pittsburgh za triumfom nad domácimi Rangers. Na tohtosezónnom konte má 82 bodov (37+45), takže s určitosťou bude mať v tomto ročníku aspoň bod na zápas. Jeho spoluhráč Bryan Rust pomohol k víťazstvu dvomi gólmi.

logo-ms-v-hokeji-2024-cesko Dávame do pozornosti Všetko o MS v hokeji 2024 na jednom mieste

Líder tabuľky strelcov Auston Matthews strelil už 61. a 62 gól v sezóne, pridal aj jednu asistenciu a výrazne sa tak podieľal na triumfe Toronta nad Floridou 6:4.

S 62 presnými zásahmi v jednom ročníku si zlepšil osobné maximum.

Dôležitý triumf vybojovali hráči New Yorku Islanders, ktorí zvíťazili vo Philadelphii 4:3 po predĺžení.

Autorom víťazného gólu hostí bol v druhej minúte extra času Brock Nelson. Islanders živia nádej na play off, na Washington, ktorý má zápas k dobru, strácajú tri body.

Flyers vďaka zisku bodu predstihli Capitals a vrátili sa na tretiu priečku v Metropolitnej divízii.

Slovenský útočník Tomáš Tatar sa opäť nezmestil do zostavy Seattlu, ktorý zvíťazil v San Jose 4:2.

Oliver Bjorkstrand prispel k výhre gólom a asistenciou, Eeli Tolvanen a Jaden Schwartz mali po dve asistencie.

NHL – výsledky:
Columbus – Colorado 4:1, New York Rangers – Pittsburgh 2:5, Philadelphia – New York Islanders 3:4 pp, Tampa Bay – Detroit 2:4, Toronto – Florida 6:4, St. Louis – Edmonton 3:2 pp, Winnipeg – Los Angeles 4:3, San Jose – Seattle 2:4