Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Tento chalan je ako ťažný kôň. Medzi nováčikmi prekonal Šimon Nemec aj hviezdneho Bedarda

Slovenský obranca Šimon Nemec je druhý najviac vyťažovaný nováčik v tejto sezóne NHL. Informoval o tom oficiálny web NHL.

03.01.2024 15:13
Šimon Nemec Foto:
Šimon Nemec sa udomácnil v NHL tak, ako keby v nej hral roky.
debata

Nhl.com do svojich štatistík do 1. januára 2024 zahrnul iba hráčov, ktorí odohrali v aktuálnom súťažnom ročníku aspoň 14 zápasov.

Nemec zažil svoj debut v prestížnej profilige 1. decembra 2023 a odvtedy odohral presne 14 zápasov, v ktorých priemerne strávil na ľade 20 minút a 51 sekúnd. V sledovanom období si pripísal jeden gól a štyri asistencie.

Juraj Slafkovský Čítajte viac Slafkovský je motor elitného útoku Canadiens: Vďaka nemu to funguje, znie zo zámoria

„Tento 19-ročný obranca je ako ťažný kôň od svojho debutu v NHL. Dvojka draftu z roku 2022 pravidelne strávi v presilovkách 1:05 min a v oslabení 1:06 min. S Nemcom na ľade hráči New Jersey kontrolovali 55,5 percenta streleckých pokusov súpera v hre piatich proti piatim,“ konštatoval web NHL.

Najviac vyťažovaný nováčik je 21-ročný obranca Minnesoty Brock Faber, ktorý v 35 zápasoch strávil na ľade priemerne 24:38 min, čo sa už blíži k najviac využívaným defenzívnym hráčom celkovo.

česko slovensko Čítajte viac V Česku je obrovská radosť, lebo Slováci vypadli a my ideme ďalej! Známy komentátor rozhneval fanúšikov spod Tatier

Je to o 3:47 min viac ako u Nemca. Slovenský mladík však v štatistike dĺžky pobytu na ľade zdolal nielen svojho spoluhráča z obrany „diablov“ Luka Hughesa, ale aj najproduktívnej­šieho nováčika a jednotku vlaňajšieho draftu Connora Bedarda.

Luke Hughes s priemerným časom 19:59 min obsadil v tomto porovnaní štvrté a útočník Chicaga Connor Bedard s 19:31 min šieste miesto. Tretí skončil obranca Kevin Korchinski zo Chicaga presne s 20 minútami a piaty Jackson LaCombe z Anaheimu (19:35 min).

Najlepšia zostava Slovákov z NHL v histórii Fotogaléria - 21 fotiek Všetky fotky
Najlepšia zostava Slovákov z NHL v histórii.
debata chyba
Viac na túto tému: #NHL #New Jersey Devils #Šimon Nemec