Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Zo Slafkovského som ohromený, priznal tréner Montrealu. Aj keď neboduje? Videá to vysvetľujú

Vyzerá to tak, že slovenský útočník Montrealu Canadiens Juraj Slafkovský sa na dlhšiu dobu usadí v elitnej formácii tímu s Nickom Suzukim a Coleom Caufieldom.

09.12.2023 16:25
Juraj Slafkovský Foto:
Juraj Slafkovský sa v tejto sezóne tešil zatiaľ z dvoch gólov.
debata (17)

Vlaňajšia draftová jednotka sa medzi hviezdami Canadiens predstavila v posledných dvoch zápasoch proti Seattlu Kraken (4:2) a Los Angeles King (0:4). A napriek tomu, že v spomínaných dueloch nebodoval, so skúsenejšími spoluhráčmi držal krok.

Vyhrával množstvá súbojov, využíval svoje telo, prezentoval výborné čítanie hry či efektívny presing. Tak, ako v tomto prípade na videu:

„Mám pocit, že ľad lepšie vníma a ešte lepšie vníma svojich spoluhráčov. Pracoval na čítaní hry počas letnej prípravy a prejavuje sa to. Lepšie vyhľadáva svojich spoluhráčov a robí dobré prihrávky,“ uviedol kapitán Canadiens Suzuki pre Journal de Quebec. A keď to nejde hokejkou, nájde Slafkovský spoluhráča aj nohou…

Schopnosť nájsť lepšie postaveného spoluhráča ale nebola hlavným dôvodom, prečo si Montreal vybral Slováka na minuloročnom drafte z prvej pozície. Mal plniť úlohu silovo dobre vybaveného útočníka, ktorý dokáže strieľa góly.

A keď sa mu to teraz aj nedarí, aspoň vybojuje aktivitou presilovku pre spoluhráčov. Ak v tomto prípade:

V súvislosti s čítaním hry je otázkou, či sa s tým musí hokejista narodiť, alebo sa to dá natrénovať. "Je to trochu oboje. Myslím si, že v 19 rokoch sa to stále dá trochu naučiť. To som si všimol,“ povedal tréner Martin St. Louis.

„U Slafkovského je konzistentnosť dobrá od začiatku ročníka. Mal lepšie zápas, mal horšie zápasy, ale na to, že je 19-ročný, mi jeho konzistentnosť príde ako jedna z jeho silných stránok.“

Petra Vlhová a Juraj Slafkovský Čítajte viac Vlhová? A môže hrať aj presilovku? Montrealskí fanúšikovia si robia žarty pod fotografiou dvoch hviezdnych Slovákov

Hlavného trénera Canadiens teší hlavne to, že košický rodák vo svojej hre neprestáva napredovať a tvrdí, že nie je náhoda, že mladík máva väčší počet dotykov s pukom i vyššiu sebadôveru.

„Odkedy začal mávať viac dotykov s pukom, tak je sebavedomý. Čim viac dotykov máte, tým je aj vyššie vaše sebavedomie. Čím máte vyššie sebavedomie, tým lepšie sú vaše výkony. Na to, že má 19 rokov, som veľmi ohromený.“

Najlepšie zarábajúci hokejisti NHL + Slováci Fotogaléria - 27 fotiek Všetky fotky
Kto ovládol rebríček najlepšie platených hráčov...
17 debata chyba
Viac na túto tému: #NHL #Montreal Canadiens #Martin St. Louis #Juraj Slafkovský