Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

NHL ohlásila zmeny pri drafte. Budúcoročný v meste hriechu bude posledným centralizovaným

Budúcoročný draft hokejovej NHL bude posledný centralizovaný a uskutoční sa vo sférickej budove MSG Sphere v Las Vegas. Od roku 2025 prechádza liga na model známy zo súťaže amerického futbalu NFL, kde draftuje každý tím na diaľku zo svojho sídla. Novinky oznámil komisár NHL Gary Bettman.

06.12.2023 11:22
785922136 Foto:
Slovák Dalibor Dvorský počas draftu v roku 2023.
debata

„Myslím si, že to bude veľmi sledovaná udalosť. Z pohľadu samotného draftu aj využitia Sphere. Veríme, že to bude zábavné, dramatické a presvedčivé,“ citovala Bettmana agentúra AP.

Dejisko nadchádzajúceho draftu bolo otvorené v septembri a je najväčšou sférickou stavbou na svete. Podľa Bettmana musí liga ešte dohodnúť zmluvné podmienky.

00. Hlavná FOTO Čítajte viac Trhali ľad, bodovali ako blázni. Draftové jednotky v NHL takmer vždy žiarili. Ako pri porovnaní obstál Slafkovský?

Vedenie NHL oznámilo aj zvýšenie platového stropu na 87,7 milióna amerických dolárov či usporiadanie malého medzinárodného turnaja vo februári 2025.

Ten má byť sprievodnou akciou pred ZOH v Cortine d'Ampezzo. Vedenie NHL, Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) a Medzinárodného olympijského výboru (MOV) však musí dovtedy dôjsť k spoločnému záveru o štarte ruských a bieloruských hráčov.

Najlacnejšie body hráčov Montrealu v NHL Fotogaléria - 25 fotiek Všetky fotky
Zostavili sme rebríček podľa pomeru ročného...
debata chyba
Viac na túto tému: #hokej #NHL #Las Vegas #draft