Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Vlhová? A môže hrať aj presilovku? Montrealskí fanúšikovia si robia žarty pod fotografiou dvoch hviezdnych Slovákov

Slovenská lyžiarska hviezda Petra Vlhová sa pred pár dňami stretla so slávnym krajanom - Jurajom Slafkovským. Využila fakt, že kolotoč Svetového pohára v lyžovaní práve prebiehal v zámorí a tak sa vybrala na duel Montrealu Canadiens so Seattlom Kraken.

07.12.2023 16:00
Petra Vlhová a Juraj Slafkovský Foto:
Petra Vlhová a Juraj Slafkovský.
debata (7)

Canadiens vyhrali v spomínanom zápase 4:2 a hoci rodák z Košíc nebodoval, tréner domácich Martin St. Louis jeho výkon hodnotil veľmi kladne.

Slovák odohral v prvej formácii 17:14 minúty, zaznamenal jednu strelu na bránku a dva hity.

"Prečo hral v prvej lajne? Nie preto, že by som mu potreboval dodávať sebavedomie. Hral v nej preto, že si zaslúžil tú príležitosť. To isté platí aj o presilovkách.

Dokáže v nich naťahovať hru so svojou silou a robustnou postavou. Bol to pre neho skvelý večer v prvom útoku," uviedol St. Louis v pozápasovom rozhovore s novinármi.

Petra Vlhová a Juraj Slafkovský Čítajte viac Stretnutie dvoch najväčších športových hviezd Slovenska. Vlhová ukázala fotky so Slafkovským

„Myslím si, že bol excelentný, urobil ďalší krok vpred. Štatistiky nehovoria všetko. Keď hodnotím hráča, pozerám sa na jeho výkon. On dnes urobil množstvo pozitívnych vecí,“ doplnil tréner na margo 19-ročného útočníka.

Pravda, Slafkovský v spomínanom zápase nebodoval, odmenou mu teda mohla byť pochvala od St. Louis, ale aj prítomnosť Petry Vlhovej. Po zápase sa s ňou aj stretol, odfotil a snímku zverejnila organizácia Canadiens aj na sociálnych sieťach.

„Je to skvelé, tuším, že v sobotu skončila druhá, je to výborný výsledok, ale myslím si, že aj ona chcela trochu viac (smiech). Žartujem. Je to výborná športovkyňa a to, že sa tu stretneme, je náhoda, no som za to veľmi rád,“ cituje Slafkovského slová tesne pred stretnutím s krajankou televízia JOJ Šport, ktorá mala v šatni aj svoje kamery.

A čo na to samotná Vlhová, ktorá bola v Bell Centre vôbec prvýkrát?

„Prvýkrát som bola na takomto zápase, nikdy som nebola takto v šatni. Naozaj sa veľmi teším, že som to mohla vidieť a zažiť a hlavne spoznať Juraja osobne. Atmosféra bola dobrá, ale ak mám byť úprimná, keby to bolo na Slovensku, Slováci vedia kričať viac ako tu,“ doplnila Liptáčka pre Joj Sport.

Ich spoločnú fotografiu lajkovali na sociálnych sieťach mnohí fanúšikovia Canadiens. Najpopulárnejší post znel: „Zistite, či vie hrať aj presilové hry. Pýtam sa pre kamaráta,“ žartoval na adresu Vlhovej jeden z priaznivcov.

Narážal tým na veľkú presilovkovú biedu Mpntrealu v tejto sezóne. Jeho reakcia však zožala na Facebooku veľký úspech.

7 debata chyba
Viac na túto tému: #Petra Vlhová #Juraj Slafkovský