Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Kolaps obrany. Tampa napriek asistencii Černáka stratila výborne rozohraný zápas

Slovenský obranca Erik Černák si pripísal asistenciu, no Tampa Bay prehrala v utorkovom stretnutí hokejovej NHL v Toronte 5:6 po predĺžení.

07.11.2023 07:06
Erik Černák Foto:
Černáková asistencia k výhre neviedla.

Klub z Floridy pritom po prvej tretine viedol 4:1, v predĺžení rozhodol po 46 sekundách Calle Järnkrok.

Černák asistoval pri góle Brandona Hagela, ktorým Tampa Bay v 58. minúte vyrovnala na 5:5. Järnkrokov presný zásah bol pre švédskeho centra druhým v zápase.

Dva góly za domácich dal aj Auston Matthews, Mitchell Marner mal bilanciu 1+3. Hosťom nestačili štyri kanadské body Nikitu Kučerova (2+2), ktoré všetky zaznamenal v prvej tretine. Maple Leafs ukončili sériu štyroch stretnutí bez víťazstva.

Líder Východnej konferencie Boston zvíťazil v Dallase 3:2.

Vancouver si doma poradil s Edmontonom 6:2 a uspel štvrtýkrát v rade. Na západe mu patrí 2. priečka o štyri body za najlepším tímom ligy Vegas, pričom odohral o jeden duel menej.

NHL – výsledky:
Toronto – Tampa Bay 6:5 pp /ČERNÁK (Tampa Bay) 0+1/, Florida – Columbus 5:4 pp, Dallas – Boston 2:3, Vancouver – Edmonton 6:2

Viac na túto tému: #NHL #Tampa Bay #Erik Černák #Florida Toronto