Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 LOH 2024 Výsledky výsledky

Pokračovanie článku: Slafkovský? Preboha, len ho nechajte hrať, vraví fínsky expert. Nepáči sa mi, čo urobil Montreal s Mešárom

Erik Černák, Tomáš Tatar a Martin Fehérváry. Foto: SITA/AP
Erik Černák, Tomáš Tatar a Martin Fehérváry. Erik Černák, Tomáš Tatar a Martin Fehérváry.

Úspech sa očakáva aj od Tampy Bay s Erikom Černákom, ktorý nastupuje v príprave v prvej obrannej dvojici. Vnímajú ho v zámorí už ako lídra?

Som o tom presvedčený. V novej sezóne bude mať výrazne dôležitejšiu rolu v tíme a bude hrávať všetky kľúčové situácie v zápase. Rozhodne si vytvoril stabilnú pozíciu v jednej z elitných formácií.

Myslím si, že dostane väčší priestor na ľade a bude sa od neho očakávať väčšia produktivita. Som si istý, že to zvládne a potvrdí vysoké očakávania.

Jaroslav Halák si stále hľadá nový klub. Kde by mohol podľa vás dostať príležitosť ukázať, že má stále na to chytať v NHL?

Počul som, že sa o neho zaujímajú práve v Colorade, keďže sa im zranil český brankár Pavel Francouz a bude chýbať niekoľko mesiacov. Som si istý, že by tímu pomohol. Prečo nie? Je skúsený a stále má vysokú kvalitu. Určite by sa mi páčil v drese Colorada.

Július Hudáček Čítajte viac KHL je pre mňa priorita. Kým som zdravý, chcem čo najviac zarobiť, vraví Hudáček. Reaguje aj na kritiku voči Slovákom pôsobiacim v Rusku

Veľa sa hovorí o pokorení streleckého rekordu, ktorý drží Wayne Gretzky. Ruský kanonier Alexander Ovečkin na neho stráca 74 presných zásahov…

Myslím si, že to je práve problém Washingtonu. Príliš sa koncentrujú na pokorenie rekordu, čo ich dosť zväzuje. Majú už starší tím a mali by sa ešte raz pokúsiť vyhrať Stanleyho pohár.

Mňa to až štve, koľko sa o tom rekorde hovorí. Ak by som bol jeho spoluhráč, povedal by som si, do pekla s tým. Nie je to v poriadku a myslím si, že niektorých hráčov v Capitals to aj skutočne hnevá, ale nič nepovedia.

Obrovské očakávania a veľký tlak je na Connorovi Bedardovi. Chicago si ho vybralo v drafte z prvej pozície ako generačný talent. Dokáže sa presadiť hneď vo svojej prvej sezóne v NHL?

Ak strelí viac ako 30 gólov, budem veľmi prekvapený. Každý od neho očakáva hneď veľké veci. Všetci sledujú každý jeho krok. Je ako pod mikroskopom. Nebude to mať vôbec ľahké. Bude nastupovať proti najlepším obrancom na svete a proti nemu budú chytať vynikajúci brankári.

Tomas Pobezal Čítajte viac Vyrastá v Nitre nástupca Hossu, o ktorého sa pobije NHL? Radí mu český tréner aj elitný strelec

Navyše, každý ho bude dôkladne brániť. Oproti juniorskej OHL, kde doteraz hrával, to bude pre neho extrémny rozdiel. Jedného dňa z neho bude superstar. Ale nebude to tak rýchlo, ako mnohí očakávajú.

Vravím si, no tak ľudia, preberte sa, tento chlapec nepokorí hneď pri svojej premiére 50-gólovú hranicu, ako si niektorí myslia.

Ako vidíte v nasledujúcej sezóne kanadské tímy Toronto a Edmonton, za ktoré hrajú superhviezdy Connor McDavid či Auston Matthews?

Myslím si, že na základnú časť majú výborne vyskladané mužstvá. Play off je však úplne iná súťaž a v NHL to platí dvojnásobne. Chýba väčšia kvalita v nižších formáciách. Elitné útoky majú extrémne nabité, ale zvyšok tímu je na tom horšie.

Navyše, hviezdy sa počas základnej časti unavia a v play off nemajú dostatok síl, aby dokázali potiahnuť vyše 25 minút v každom zápase.

Juraj Slafkovský Čítajte viac Aj tak si tučný, choď radšej na farmu. Fanúšikovia Montrealu sa obuli do Slafkovského. Ten im vytrel zrak parádnym gólom

Torontu chýba kvalitnejšia obrana, ktorá je extrémne dôležitá, ak chce byť mužstvo úspešné vo vyraďovacej časti. Ak by im vyšli nejaké výmeny počas sezóny, mohli by sa posilniť a dostať sa ďaleko.

Ktoré tímy podľa vás zažijú najhoršiu sezónu?

Anaheim a San Jose vyzerajú na papieri mizerne. Veľa bodov v základnej časti nezískajú. Čiernym koňom bude Arizona, ktorá mala vlani slabú sezónu. Teraz sa ich rozhodne neoplatí podceňovať. Ich štadión je špecifický, nebude sa tam vyhrávať ľahko. Majú výborného trénera.

Čo od novej sezóny očakávate?

Verím, že bude padať veľa gólov. Očakávam, že zápasy budú rýchlejšie a uvidíme viac zručností a nepredvídateľných momentov. Teším sa na to.

Najlepšia zostava Slovákov z NHL v histórii Fotogaléria - 21 fotiek Všetky fotky
Najlepšia zostava Slovákov z NHL v histórii.
3 debata chyba
Viac na túto tému: #Montreal Canadiens #Juraj Slafkovský #Filip Mešár #Ismo Lehkonen