Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Pokračovanie článku: Na nadávky si v Kanade zvykol. Splní si mladý Slovák svoj sen? V Montreale mi vraveli, aby som sa pripravil na veľkú ligu

Najvyššie draftovaným obrancom sa stal Rakúšan... Foto: SITA/AP, George Walker IV
David Reinbacher Najvyššie draftovaným obrancom sa stal Rakúšan David Reinbacher, ktorého si vybral Montreal.

Sledovali ste tohtoročný draft, v ktorom si kluby vybrali až osem Slovákov?

Privstal som si preto. Sledoval som celé prvé kolo naživo. Počet draftovaných slovenských hokejistov ma neprekvapil. Čakal som, že Dalibor Dvorský aj Samuel Honzek budú vysoko.

Veľmi im prajem, aby mali vynikajúcu kariéru. Sú to výborní chalpci a spoluhráči. Najviac ma potešil Adam Gajan.

Lebo ste spolu vyrastali v Poprade?

Presne tak. Poznáme sa odmalička. Vedel som, že bude skvelý brankár. To, akým spôsobom sa mu to podarilo, je zatiaľ najkrajší príbeh, ktorý som v hokeji zažil. Jeho okrem hokeja nič iné nezaujíma.

Michal Rozsíval Čítajte viac Chceme prenos! Hossov rozlúčkový zápas rezonuje aj v zámorí. Ktorí velikáni prídu do Trenčína?

Dáva mu sto percent. Aj keď mu niečo nevychádzalo, stále hľadal možnosti aj v slabších kluboch, len aby čo najviac chytal. Oplatilo sa mu to. Dostal šancu na juniorských MS, kde bol najlepším brankárom turnaja. Všetko sa mu to začína postupne vracať. To sú najkrajšie momenty v hokeji.

Montreal si v drafte vybral z piateho miesta rakúskeho obrancu Davida Reinbachera. Tomu sa fanúšikovia vyhrážali a dokonca ho prirovnávali k Hitlerovi. Čo si o tom myslíte?

Mal som možnosť sa s ním stretnúť. Pogratuloval som mu k draftu. Počas kempu som s ním trávil veľa času, je to vynikajúci chlapec. Vravel mi, že správy, ktoré mu montrealskí fanúšikovia posielali, boli cez čiaru. Bol z toho smutný.

Potom mu doniesol manažér knihu, kde mu vytlačili všetky pozitívne ohlasy od fanúšikov, to ho povzbudilo a potešilo. Snažil som sa mu počas celého kempu pomáhať. Myslím si, že sa nemá čoho obávať. Ak si bude robiť svoju prácu, bude z neho výborný hráč.

Fanúšikovia v Montreale sú nároční. Keď hráte dobre, milujú vás a keď sa vám nedarí, tak na vás kydajú. Ale aj o tom je hokej. Každý hráč sa s tým musí vyrovnať.

Pod trénerom Craigom Ramsaym ste odohrali zatiaľ len zopár zápasov. Ako ste prijali správu, že bude pokračovať pri reprezentácii?

Zažil som ho na Nemeckom pohári, ale hralo sa mi pod ním veľmi dobre. Má obrovské skúsenosti. Keď niečo hovorí, ide z neho obrovský rešpekt, pokoj a zároveň pokora.

Ostap Safin Čítajte viac Šok v českom hokeji! Rodák z Prahy si po odchode do KHL zmenil občianstvo, oficiálne sa stal Rusom

Slovensko mu môže ďakovať za posledné úspechy, ktoré dosiahlo. Zároveň vytiahol mnoho mladých hráčov, ktorí sa prebojovali do zámoria. Klobúk dole pred ním, som veľmi rád, že ostáva trénerom aj naďalej.

Veľký priestor pod ním dostal aj Juraj Slafkovský, ktorého si vlani Montreal vybral z prvého miesta draftu. Boli ste spolu v kontakte aj po vašom preradení do Kitcheneru?

Často sme si písali aj volali, občas sme sa videli aj naživo. Keď sa zranil, ostali sme v kontakte, ale už sme sa príliš nestretávali, pretože mal každý deň fyzioterapeuta a rôzne cvičenia. Teraz by mal byť na dovolenke, takže trochu sme obmedzili kontakt.

Aký je váš hlavný cieľ v nasledujúcej sezóne?

Ustáliť sa v AHL a mať čo najlepšiu sezónu. Potrebujem pravidelne bodovať a mať konzistentné výkony. Dúfam, že si zahrám aj nejaký zápas v NHL. Splnil by sa tým môj sen.

Samozrejme, ak bude záujem, rád by som si zahral aj na seniorských MS. Bude to záležať najmä od toho, ako mi vyjde sezóna. Urobím všetko pre to, aby som sa konečne presadil aj do mužskej reprezentácie.

Slováci dali o sebe vedieť v 1. kole draftu NHL´23 Fotogaléria - 26 fotiek Všetky fotky
Dalibor Dvorský si oblieka dres St. Louis počas...

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #NHL #Montreal Canadiens #Filip Mešár