Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 LOH 2024 Výsledky výsledky

Pokračovanie článku: Na nadávky si v Kanade zvykol. Splní si mladý Slovák svoj sen? V Montreale mi vraveli, aby som sa pripravil na veľkú ligu

Filip Mešár. Foto: INSTAGRAM
Filip Mešár Filip Mešár.

Hrá sa aj na juniorskej úrovni v Kanade tvrdo a viac do tela?

Hrá sa tam dosť tvrdo. Aj preto, že tam je menšie klzisko. Je tam viac súbojov a hrá sa rýchly hokej. Páčili sa mi najmä podpichovačky na ľade.

Po odpískaní, ale aj počas hry sú bežné nadávky a súperi sa vám snažia dostať pod kožu. Na Slovensku som podobné pokusy o rozptyľovanie veľmi nezažil. Bavilo ma to.

Nebolo to niekedy za hranicou?

Tímy väčšinou posielajú štvrtú formáciu na súperove elitné útoky. Často som sa teda stretával s tým, že sa nás snažili celý zápas vyprovokovať.

Dalibor Dvorský Čítajte viac Mám ho radšej ako Slafkovského, bude fenomenálny. Spolu zabezpečia Slovákom zlato, chváli expert supertalent

Chceli nás vyviesť z miery. Bola to ich úloha. Mne to neprekáža. Človeka to dokáže celkom dobre nabudiť.

Čo vám z vašej prvej zámorskej sezóny najviac utkvelo v pamäti?

Hneď prvý zápas mi vyšiel fantasticky. Dokonca po prvých troch dueloch som mal na konte deväť dodov. Výborné bolo aj to, že sa nám v prvom kole play off podarilo vyradiť najvyššie nasadený tím hladko 4:0 na zápasy. To boli pre mňa asi najkrajšie momenty.

V tíme ste mali aj dvoch Čechov. Trávili ste spolu veľa času?

Áno. Potom jedného z nich vymenili do iného tímu. Chodili sme spolu po každom tréningu na obed alebo sa prejsť po centre. Kitchener je krásne mesto. Skvele sa tam o nás starali.

V jednom rozhovore pre klubový web ste priznali, že vám v Kanade najviac chýbali bryndzové halušky. Ako vám chutila ich tradičná kuchyňa?

Zo začiatku mi veľmi sedela. Po pár mesiacoch ma to už ale prešlo. Začala mi chýbať slovenská strava. Vyhľadával som viac talianske reštaurácie, kde som si dával špagety.

Ochutnali ste aj ich národné jedlo – poutine?

Sú to v podstate hranolky so syrom, zaliate mäsovou omáčkou. Chutilo mi to, skúšal som to viackrát. Bryndzovým haluškám sa ale nič nevyrovná (smiech).

Alex Ciernik a Maxim Strbak Čítajte viac Otec ma bude vždy kritizovať. Mladý Slovák už po MS vedel, že je zle. Môže vybuchnúť, v NHL sa nepresadí, vraví expert

Aké máte správy ohľadom vašej budúcnosti. Mali by ste už v novej sezóne hrávať viac v mužskej AHL?

Rozprával som sa s trénermi aj s ľuďmi z Montrealu na rozvojovom kempe, že mám byť dobre pripravený, pretože budem hrať veľkú ligu. Čakám teda, že to bude práve AHL. Ak by sa mi podarilo prekvapiť počas prípravy, je možné, že by som dostal šancu aj v NHL, čo by bolo naozaj skvelé.

Vlani ste si zahrali niekoľko prípravných zápasov za Montreal. Aký to bol zážitok?

Bolo vidieť, že úroveň NHL je o niekoľko levelov vyššie ako iné súťaže. Hralo sa mi tam veľmi dobre a navyše mi to celkom vyšlo.

Ľuďom z vedenia Montrealu sa moje výkony páčili. Ja hrám radšej proti náročnejším súperom. Neprekáža mi, keď som pod tlakom. Posúva ma to dopredu.

Ktorá z hviezd Montrealu na vás urobila najväčší dojem?

Jednoznačne Cole Caufield. Je odomňa nižší o pol hlavy, ale na tréningoch robil neskutočné veci. Je veľmi rýchly a má vynikajúcu strelu. Rozhodne sa od neho dá veľa naučiť.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #NHL #Montreal Canadiens #Filip Mešár