Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Pokračovanie článku: Idem? Nejdem? Odchod mladého Slováka do zámoria pripomínal grotesku. Šéf klubu prezradil, ktoré tímy NHL ho chcú získať

Martin Mišiak v drese Nových Zámkov. Foto: TASR - Henrich Mišovič
SR Nové Zámky šport hokej TEL 9. kolo Zvolen NRX Martin Mišiak v drese Nových Zámkov.

Presun Mišiaka do Kanady pozitívne hodnotí zámorský expert Tony Ferrari z magazínu The Hockey News.

"Mišiak nebol na začiatku tejto sezóny tak na očiach, keďže hral v slovenskej extralige, ale zapôsobil takmer na každého, kto ho sledoval. Hrá vo vysokom tempe a tvrdo napáda, čo bolo vidieť najmä na MS do 20 rokov v zápase proti Kanade.

S pracovnou morálkou a šikovnosťou raz môže byť efektívny a produktívny krídelník druhého či tretieho útoku. Pravidelne vyhráva osobné súboje a zavádza puk do nebezpečných oblastí v útočnom pásme. V Severnej Amerike bol viac na očiach a mohol naplno ukázať svoje schopnosti proti rovesníkom,“ píše Ferrari o rodákovi z Banskej Bystrice.

Nie je strelec, gólové šance vytvára

Podľa Suchardu nie je ideálne, ak hráč preskočí jednu vekovú kategóriu, najmä juniorskú, ktorá je akýmsi prechodom k mužskému hokeju.

"Musí dokázať, že vyniká medzi rovesníkmi. Nedá sa to úplne preskočiť. Môžu z toho nastať problémy, že sa neujme. To ale nebol Mišiakov prípad. Hoci prvú sezónu u nás odohral so škrípajúcimi zubami.

Ak by sa nezostupovalo, nehral by toľko zápasov. Jeho nasadzovanie nás stálo veľa bodov. Spomínam si na zápas v Bratislave proti Slovanu, kde sme po jeho chybe dostali gól dve minúty pred koncom a prehrali sme. A boli aj ďalšie prípady. Tieto body nám potom chýbali," konštatuje Sucharda.

Napriek tomu neľutuje, že mu dali priestor. Cieľom bolo vychovať hráča, ktorý by mohol mať solídnu kariéru.

Alexander Ovečkin Čítajte viac Rusi krútia hlavami. Klauni z NHL zaradili Ovečkina nízko, na Slováka nezabudli, píšu o ňom ódy

V prípade Mišiaka to ukážu najbližšie roky, no jeho potenciál je značný a ak bude pokračovať v progrese, môže z neho vyrásť hráč pre seniorskú reprezentáciu.

V čom spočívajú jeho najsilnejšie stránky?

"V útoku dokáže hrať výborný hokej. Nebojí sa hry pri mantineloch, kde často získava puky. Na svoj vek má vynikajúci prehľad v hre.

Hoci nedáva toľko gólov, spoluhráčom dokáže vypracovať ideálne šance na skórovanie. Mal veľa prvých asistencií. Je to skvelý tvorca hry. Takých hráčov ako je on veľa nie je," chváli šéf hokejistov Nových Zámkov.

Aj preto je pochopiteľné, že sa na neho boli pozrieť viacerí skauti tímov NHL, ktorých okamžite upútal.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #HC Nové Zámky #NHL draft 2023 #Martin Mišiak