Florida zbrane neskladá, udržala sa v hre o Stanleyho pohár. Tretí duel finále rozhodlo predĺženie

Hokejisti Floridy Panthers znížili stav finálovej série play off NHL na 1:2.

09.06.2023 06:19 , aktualizované: 07:27
Stanley Cup Golden Knights Panthers Foto: ,
Florida rozhodla o výhre v treťom finále s Vegas v predĺžení.

V noci na piatok zvíťazili na domácom ľade nad Vegas Golden Knights 3:2 po predĺžení, keď v 65. minúte rozhodol Carter Verhaege.

Štvrtý duel je na programe v noci na nedeľu opäť na Floride.

„Panteri“ víťazstvom potvrdili, že predĺženia v play off sú ich silná stránka.

V doterajšom priebehu vyraďovacích bojov zvíťazili vo všetkých siedmich dueloch, o ktorých sa rozhodlo až po riadnom hracom čase.

V histórii ligy dosiahli viac triumfov vo vyraďovačke v predĺžení iba hráči Montrealu Canadiens (10 víťazstiev v roku 1993).

Finále play off NHL
Florida Panthers – Vegas Golden Knights 3:2 po predĺžení (1:1, 0:1, 1:0 – 1:0)
/stav série: 1:2/
Góly: 5. Montour (Tkachuk, E. Staal), 58. Tkachuk (Verhaege, Ekblad), 65. Verhaege (Bennett, Forsling) – 17. Stone (Marchessault, Theodore), 35. Marchessault (Eichel, Stone). Rozhodovali: O'Rourke, Sutherland – Murray, Barton, vylúčení: 8:7 na 2 min., presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0.
Brankári: Bobrovskij – Hill, strely na bránku: 23:27, 19.735 divákov.

Florida je na druhom mieste spolu s Tampou Bay Lightning (2020), Anaheimom Ducks (2003) a Carolinou Hurricanes (2002).

V základnej časti mali „panteri“ v predĺženiach, resp. samostatných nájazdoch negatívnu bilanciu 6 víťazstiev a 8 prehier.

gretzky barkov Čítajte viac Legendárny Gretzky bol v údive z gólu kapitána Floridy: Neuveriteľné, jedna z najkrajších akcií, aké som kedy videl

V bránke „panterov“ opäť nastúpil brankár Bobrovskij, ktorý v predošlom zápase (prehra 2:7) striedal po 4. inkasovanom gó­le.

Fitzgeralda nahradil vo 4. útoku Dalpe. Vegas nastúpili bez zmien v zostave. Kľúčom k víťazstvu „panterov“ bolo clonenie pred brankárom Hillom.

Vzišiel z toho aj gól Montoura, ktorý v 5. minúte otvoril skóre.

Prvá tretina priniesla viacero vylúčených a hostia v 17. minúte využili početnú výhodu o dvoch hráčov, keď kapitán Stone zblízka vyrovnal – 1:1.

Hostia strelil aj svoj druhý gól v presilovke. V 35. minúte Marchessault využil prihrávku Eichela a strelou bez prípravy prekonal Bobrovského.

Potvrdil tým streleckú formu, keď skóroval vo všetkých troch finálových dueloch a celkovo vo štvrtom zápase po sebe.

16. Jágr Čítajte viac A takto som si tu kedysi lebedil. Jágr ukázal posteľ, o ktorú sa za oceánom delil s Verešovou

Vegas sa darilo brániť tesný náskok do 58. minúty. V nej sa domáci dostali k hre bez brankára, počas ktorej Tkachuk uplatnil dôraz na bránkovisku a do odkrytej bránky vyrovnal.

Golden Knights si do predĺženia preniesli väčšiu časť presilovky po vylúčení Forslinga, no nevyužili ju.

V 65. minúte vyšla domácim ofenzívna akcia, v ktorej Verhaege využil zakrytý výhľad brankára a poslal puk do horného rohu Hillovej bránky – 3:2.