Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Otázka času, kedy bude jednotkou v NHL. V zámorí chvália slovenského mladíka, prirovnali ho k hviezdnym Rusom

Slovenský hokejový brankár Adam Gajan sa v uplynulej sezóne dostal do povedomia odbornej verejnosti výkonmi v amerických súťažiach USHL a NAHL aj na ostatných majstrovstvách sveta hráčov do 20 rokov.

29.05.2023 20:17
Adam Gajan Foto: ,
Adam Gajan zasahuje pri šanci Dansa Ločmelisa.
debata (2)

Podľa experta Daytona Reimera z portálu The Hockey Writers by mohlo zaznieť meno 19-ročného Popradčana v druhom či treťom kole tohtoročného draftu nováčikov do zámorskej NHL a možno aj skôr. Prirovnal ho tiež k dvom hviezdam profiligy.

Gajana vyhlásili za najlepšieho brankára ostatných MS hokejistov do 20 rokov. V budúcej sezóne bude chytať za tím Univerzity Minnesota-Duluth v súťaži NCAA.

"Nemalo by trvať dlho, kým sa tam stane brankárskou jednotkou. Poskytne mu to veľa priestoru na rozvoj. Na drafte by mal prísť na rad v úvode druhého či tretieho kola, no vzhľadom na heroické výkony na MSJ je tu malá šanca na záver prvého kola.

Treba ho sledovať, lebo má potenciál vystreliť vysoko," napísal Reimer o Slovákovi, ktorý mu štýlom pripomína Rusov Andreja Vasilevského či Sergeja Bobrovského.

ramsay Čítajte viac Otvorený Ramsay: Slováci radi rýpu do Slovákov. Prečo jeho funkciu viacerí nechcú?

"Gajan považuje Vasilevského za svoj vzor a obaja naozaj majú niečo spoločné. Využívajú svoju robustnú postavu na to, aby zabrali veľkú časť bránky a obmedzili strelcom možnosti na zakončenie.

Gajanova atletickosť a schopnosť bleskovo zasiahnuť betónom či korčuľou pripomína Bobrovského. Bez ohľadu na to, na koho sa podobá, určite je predurčený byť brankárska jednotka v NHL.

Tímy však musia byť trpezlivé v súvislosti s jeho rozvojom. Keď bude pripravený, chopí sa svojej šance, tak ako to v minulosti urobil aj Bobrovskij," vyhlásil odborník.

Hokejové MS 2023 v číslach Fotogaléria - 18 fotiek Všetky fotky
Slovák, Čech aj Maďar. Pozrite si najlepších...
2 debata chyba
Viac na túto tému: #Adam Gajan