Aj druhé finále konferencie rozhodol expert na predĺženia. Florida si z Caroliny vezie dve víťazstvá

Hokejisti Floridy zvíťazili aj v druhom stretnutí finále Východnej konferencie NHL. V noci na nedeľu uspeli na ľade Caroliny 2:1 po predĺžení a v sérii play off vedú už 2:0 na zápasy. Hrdinom bol opäť Matthew Tkachuk, ktorý rozhodol o triumfe Panthers v druhej minúte predĺženia.

21.05.2023 06:59
32. Florida Panthers Foto: ,
Florida Panthers.

Hurricanes mali vydarený vstup a ujali sa vedenia už v 2. minúte zásluhou obrancu Jalena Chatfielda.

Hostia vyrovnali v 28. minúte, keď sa strelecky presadil kapitán „panterov“ Aleksander Barkov.

Duel dospel až do predĺženia, v ňom dostal domáci Jesperi Kotkaniemi dvojminútový trest za hákovanie a hostia presilovku využili už po 12 sekundách, keď po prihrávkach Sama Bennetta a Sama Reinharta skóroval zblízka Tkachuk.

Lotyšsko MS2023 Hokej B Slovensko Kazachstan Čítajte viac Gáboríkovi pripomenuli americký kúpeľ. Je na čase, aby Ramsay bol na hráčov zlý, hneval sa Valábik po Kazachoch

Dvadsaťpäťročný americký krídelník tak bol opäť autorom víťazného gólu v predĺžení, svojím presným zásahom zo 140. minúty rozhodol pred dvomi dňami aj „maratónsky“ prvý duel série (3:2 pp pre Floridu).

Bol to pre neho už tretí víťazný gól v predĺžení v tohtoročnej play off, rozhodol aj piaty zápas série 1. kola s Bostonom.

Séria sa teraz presúva na Floridu, tretí zápas je na programe v noci na utorok o 2.00 SELČ.