Florida udrela aj po druhý raz. Z Toronta cestuje s vedením 2:0

Hokejisti Floridy Panthers zvíťazili aj v druhom semifinále Východnej konferencie play off zámorskej NHL na ľade Toronta Maple Leafs 3:2 a v sérii vedú už 2:0 na zápasy.

05.05.2023 06:55
gustav forsling, florida, toronto Foto:
Obranca Floridy Gustav Forsling skóruje v zápase s Torontom.

Dallas zvládol druhý domáci duel so Seattlom, ktorý zdolal 4:2 a sériu vyrovnal na 1:1.

Panthers vyhrali v úvodnom stretnutí 2. kola 4:2 a zvládli aj druhý duel v Toronte.

Po necelých šiestich minútach v ňom síce prehrávali 0:2, no do prvej prestávky znížil Anton Lundell a Florida otočila hneď na začiatku druhého dejstva vďaka dvom gólom v priebehu 47 sekúnd.

Zostrih zo zápasu Toronto - Florida.

Postarali sa o ne Aleksander Barkov a Gustav Forsling. Výborný výkon predviedol opäť Sergej Bobrovskij, ktorý mal 34 úspešných zákrokov.

„Panteri“ vyhrali už piaty duel v play off po sebe, v úvodnom kole vyhrali posledné tri, keď vyradili Boston 4:3 na zápasy.

Dallas rozhodol o svojom triumfe v druhej tretine, ktorú vyhrali 3:1. Gól a asistenciu zaznamenali Tyler Seguin aj Wyatt Johnston.