Tatarov výkon v znamení jednotiek. New Jersey v úvode 2. kola play off s debaklom

Hokejisti New Jersey Devils prehrali v úvodnom zápase 2. kola play off NHL na ľade Caroliny Hurricanes vysoko 1:5. V druhom súboji uspeli hráči Vegas Golden Knights nad Edmontonom Oilers 6:4. Olejárom nepomohli ani štyri góly z hokejky Leona Draisaitla.

04.05.2023 06:24 , aktualizované: 09:36
Tomáš Tatar Foto:
Tomáš Tatar (na snímke s Jesperim Kotkaniemim) nemal v zápase s Carolinou Hurricanes veľa dôvodov na radosť.

New Jersey tak zaznamenalo rovnaký výsledok v otváracom súboji série, aký dosiahlo v úvode 1. kola proti New Yorku Rangers.

Slovenský útočník Tomáš Tatar odohral necelých 15 minút, počas ktorých zaregistroval jeden mínusový bod, jednu strelu, jeden bodyček a absolvoval aj jedno úspešné vhadzovanie.

Hurricanes položili základ víťazstva v prvej tretine, ktorú vyhrali 2:0 po tom, čo prestrieľali „diablov“ 11:1.

Zostrih zo zápasu Carolina vs. New Jersey.

Jesperi Kotkaniemi v 22. minúte gólom na 3:0 vyhnal z bránky Akiru Schmida, ktorého nahradil Vítek Vaněček. Nathan Bastian síce v 26. minúte znížil na 3:1, no domáci v záverečnej časti dvoma gólmi poistili svoj triumf.

Nadviazali ním na úspešný vstup do predošlej série s New Yorkom Islanders, keď sa takisto na domácom ľade dostali do vedenia 1:0.

Devils chýbal útočník Timo Meier, ktorý utrpel zranenie v zápase proti New Yorku Rangers po bodyčeku od Jacoba Troubu.

Hokejisti Edmontonu išli na ľade Vegas do vedenia v 4. minúte, no už o 40 sekúnd Ivan Barbašev vyrovnal a hostia odvtedy už iba doťahovali náskok súpera.

Draisaitl v úvode tretej tretiny vyrovnal na 3:3, ale Barbašev druhým gólom v zápase vrátil Vegas náskok, ktorý krátko na to zvýšil Chandler Stephenson.

Zostrih zo zápasu Vegas vs. Edmonton.

Evan Bouchard sa stal prvým obrancom v histórii Edmontonu, ktorý bodoval v siedmich zápasoch play off za sebou.

NHL – 2. kolo play off
Carolina Hurricanes – New Jersey Devils 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)
Góly: 10. Pesce (J. Staal), 15. Jarvis, 22. Kotkaniemi (Martinook, Fast), 51. Skjei (Aho, Noesen), 57. Fast (Martinook, Staal) – 26. Bastian (McLeod). Brankári: Andersen – Schmid (22. Vaněček), strely na bránku: 23:18
/stav série: 1:0/

Vegas Golden Knights – Edmonton Oilers 6:4 (3:2, 0:0, 3:2)
Góly: 5. Barbašev (Roy), 10. Amadio (Karlsson, Whitecloud), 19. Stone (Smith, Pietrangelo), 43. Barbašev (Whitecloud, Eichel), 44. Stephenson (Stone, Howden), 60. Eichel – 4. Draisaitl (McDavid, Bouchard), 20. Draisaitl (Hyman, Ekholm), 42. Draisaitl (Hyman, Bouchard), 49. Draisaitl (McDavid, Ekholm). Brankári: Brossoit – Skinner, strely na bránku: 34:27
/stav série: 1:0)