Torontu nepomohol ani gól amerického mladíka so slovenskými koreňmi. Veterán Dallasu zažiaril štyrmi gólmi a zapísal sa do histórie

Hokejisti Floridy vstúpili úspešne do série 2. kola play off NHL. V prvom semifinále Východnej konferencie vyhrali na ľade Toronta 4:2, keď si tri asistencie pripísal Matthew Tkachuk. V zápase Dallas - Seattle zažiaril domáci útočník Joe Pavelski, ktorý strelil štyri góly. Zapísal sa tým do histórie ako najstarší hráč, ktorému sa to podarilo vo veku 38 rokov a 295 dní.

03.05.2023 06:51
Panthers Maple Leafs Hockey Foto:
Matthew Knies strieľa svoj premiérový gól v NHL.

Florida si vo vyraďovačke pripísala štvrtý triumf za sebou, tromi predchádzajúcimi otočila sériu prvého kola proti najlepšiemu tímu základnej časti Bostonu.

Brankár Sergej Bobrovskij mal v Toronte 34 úspešných zákrokov, Sam Bennett dal gól a pri ďalšom asistoval.

Panthers viedli už 2:0, no domáci ešte dokázali manko zmazať. Najskôr dal svoj premiérový gól v NHL Matthew Knies, ktorého rodičia pochádzajú zo Slovenska, a na 2:2 vyrovnal Michael Bunting.

DSC 0396 Čítajte viac Trio mladíkov si po MS zlepšilo pozíciu pred draftom. V zámorí ospevujú mladíka z Trstenej

Na konci druhej časti však dostal Carter Verhaeghe hostí opäť do náskoku a víťazstvo Floridy spečatil v tretej perióde Brandon Montour.

Verhaeghe si pripísal víťazný gól v druhom zápase za sebou a s 11 zásahmi je už najlepší strelec v play off v histórii Panthers, keď prekonal Raya Shepparda a Davea Lowryho.

Štvrtým víťazstvom za sebou v play off zasa Bobrovskij vyrovnal klubový rekord Johna Vanbiesbroucka z roku 1996.

Hokejisti Seattlu vyhrali prvý zápas série 2. kola play off NHL na ľade Dallasu 5:4 po predĺžení.

V drese domácich sa útočník Joe Pavelski blysol štyrmi gólmi, no v 73. minúte rozhodol o triumfe súpera Yanni Gourde.

Florida vstúpila úspešne do semifinálovej série Východnej konferencie, keď triumfovala na ľade Toronta 4:2. Tri asistencie si v drese hostí pripísal Matthew Tkachuk.

Pavelski vynechal po otrase mozgu predchádzajúcich päť stretnutí prvého kola play off proti Minnesote, no do zostavy sa vrátil vo veľkom štýle a dal všetky štyri góly svojho tímu.

V záverečnej tretine znamenali jeho zásahy vyrovnanie z 2:4 na 4:4, no z víťazstva sa napokon tešili hráči Kraken.

Pavelski sa vo veku 38 rokov a 295 dní stal najstarším hráčom so štyrmi presnými zásahmi v play off NHL.

NHL – 2. kolo play off

semifinále Východnej konferencie – 1. zápas:

Toronto – Florida 2:4 (0:1, 2:2, 0:1) /stav série: 0:1/

Góly: 29. Knies (Matthews, Rielly), 35. Bunting (Järnkrok, O'Reilly) – 10. Cousins (Tkachuk, Bennett), 28. Bennett (Ekblad, Tkachuk), 38. Verhaeghe (Duclair, Barkov), 53. Montour (Tkachuk, Barkov)

Dallas – Seattle 4:5 pp (2:4, 0:0, 2:0 – 0:1) /stav série: 0:1/

Góly: 3. Pavelski (Marchment, Domi), 13. Pavelski (Harley, Heiskanen), 50. Pavelski (Ja. Benn, Domi), 54. Pavelski (Hakanpää, Domi) – 12. Schwartz (Geekie, Eberle), 15. Schultz (Donato), 15. Bjorkstrand (Oleksiak, Borgen), 16. Eberle (Dunn, Beniers), 73. Gourde (Bjorkstrand)

Účastníci MS 2023. Kto má najviac hokejových hál? Fotogaléria - 16 fotiek Všetky fotky
16. Slovinsko - 7 krytých zimných štadiónov,...