Tatar je ďalej od MS v Rige. New Jersey zdolalo NY Rangers 3:1 a vyrovnalo sériu na 2:2

Hokejisti New Jersey v zostave s Tomášom Tatarom zvíťazili vo štvrtom zápase 1. kola play off NHL na ľade New Yorku Rangers 3:1 a vyrovnali stav série na 2:2. Slovenský útočník odohral 14:07 min. Tampa Bay bez zraneného obrancu Erika Černáka podľahla doma Torontu 4:5 po predĺžení a v sérii prehráva 1:3 na zápasy.

25.04.2023 06:32
Tomáš Tatar Foto:
Tomáš Tatar v súboji pri mantineli s Bradenom Schneiderom.

New Jersey uspelo aj v druhom dueli na ľade Rangers, Jonas Siegenthaler si pripísal na konto gól a asistenciu. V bránke domácich dostal pred Jaroslavom Halákom prednosť Igor Šesťorkin, ktorý vykryl 20 striel.

Toronto v 49. minúte prehrávalo na Floride 1:4, no aj vďaka dvom gólom Austona Matthewsa si vynútilo predĺženie, v ktorom rozhodol v presilovke Alexander Kerfoot. Maple Leafs sú tak iba krok od postupu do semifinále Východnej konferencie.

Winnipeg podľahol na domácom ľade Vegas 2:4 a v sérii prehráva 1:3. Beett Howden vsietil v drese Golden Knights dva góly, Shea Theodore mal bilanciu 1+1. Seattle hral v tretej tretine s Coloradom 2:2.