Ako útok žraloka! Po zásahu korčuľou mu tvár zošili vyše 75 stehmi, no vrátil sa na ľad

Jedným z hrdinov nočných zápasov 1. kola play off NHL bol kanadský hokejista Morgan Barron. Útočník Winnipegu si v polovici úvodnej tretiny víťazného zápasu na ľade Vegas (5:1) privodil reznú ranu, ktorá si vyžiadala vyše 75 stehov.

19.04.2023 11:48
Morgan Barron Foto: ,
Morgan Barron po zásahu korčuľou Laurent Brossoita.

Situácia sa udiala v zápale boja pred bránkou Vegas. Viacerí hráči skončili na ľade, pričom Barrona nešťastne zasiahol čepeľou korčule gólman domácich Laurent Brossoit.

Dvadsaťštyriročný hráč odkorčuľoval na striedačku držiac si tvár a následne zamieril do šatne. V 27. minúte prišlo k nečakanému momentu – Barron sa vrátil na ľad a s ochrannou klietkou duel dohral.

„Korčuľa mi našťastie minula oko. Ako prvé som si pomyslel, že naň vidím a to bolo hlavné,“ citovali zámorské médiá Barrona.

K nepríjemnej situácii sa vyjadril aj jeho spoluhráč Adam Lowry: „Vyzeral, ako keby ho napadol žralok. Bolo to strašné. Zrazu sme videli krvavú stopu – prakticky od bránkoviska po striedačku.“

Barronov návrat na ľad vyzdvihli nielen spoluhráči, ale aj tréner Winnipegu Rick Bowness. „Bolo to dosť vážne zranenie, takže si zaslúži veľký kredit za to, že sa vrátil a hral,“ uviedol kouč.

Barron odohral necelých 11 minút, zaznamenal tri strely a päť bodyčekov.