Skvelý výkon Černáka v znamení štvoriek. Fehérvárymu sa play off vzďaľuje

Súboj dvoch slovenských obrancov v NHL vyznel jednoznačne pre obrancu Erika Černáka. Jeho Tampa Bay Lightning zdolala Washington Capitals v zostave s Martinom Fehérvárym 5:1. Hráči Bostonu si zabezpečili Prezidentskú trofej pre víťaza základnej časti, keď na domácom ľade zdolali Columbus 2:1 po predĺžení.

31.03.2023 06:48 , aktualizované: 10:21
Erik Černák a Martin Fehérváry Foto:
Erik Černák (vpravo) sa snaží zastaviť prenikajúceho krajana Martina Fehérváryho v nočnom súboji NHL.

Černák zaznamenal pri triumfe nad Washingtonom druhý gól v tejto sezóne, keď pečatil výsledok gólom do prázdnej bránky. Okrem toho v súboji dosiahol až štyri plusové body. Odohral 21 minút, vyslal štyri strely a hráčov súpera atakoval štyrmi bodyčekmi.

Fehérváry odohral 16 a pol minúty so ziskom mínusového bodu, bloku a štyroch bodyčekov. Po šiestej prehre z posledných siedmich zápasov stráca jeho Washington na play-off už sedem bodov.

Zostrih zo zápasu Tampa Bay vs. Washington.

K slovenskému súboju napokon nedošlo v zápase medzi New Jersey a New Yorkom Rangers, keďže pred brankárom „jazdcov“ Jaroslavom Halákom dostal prednosť Igor Šesťorkin. Tomáš Tatar odohral za Devils takmer 16 minút, počas ktorých si pripísal jeden plusový bod a zaznamenal tri strely.

Hráči Bostonu dosiahli proti Columbusu už 58. víťazstvo v sezóne, o ktoré sa víťazným gólom v predĺžení (2:1 pp) postaral český útočník David Pastrňák.

337284195 595030172540561 5088816392789958095 n Čítajte viac Majster sveta parafrázuje Fica: Konečne na východe niečo je! Pribudnú fanúšikovia i nové rivality

Doteraz nazbierali 121 bodov a pred druhým tímom priebežného poradia Carolinou majú sedem zápasov pred koncom základnej časti nedostihnuteľný 18-bodový náskok. Prezidentskú trofej, ktorá sa udeľuje od roku 1986, získali štvrtýkrát v histórii. Predtým triumfovali aj v rokoch 1990 a 2014.

Hráči Vegas Golden Knights prehrali druhý zápas po sebe, no naďalej sú na čele Západnej konferencie. Na ľade San Jose podľahli 3:4 po predĺžení, keď o víťazstve „žralokov“ rozhodol Logan Couture. Pre Vegas je to v ich šiestej sezóne v NHL piata účasť vo vyraďovacích bojoch.

NHL – sumáre:
Boston Bruins – Columbus Blue Jackets 2:1 pp (0:1, 1:0, 0:0 – 1:0)
Góly: 31. Bertuzzi (Zacha, McAvoy), 61. Pastrňák (Lindholm, Nosek) – 9. Roslovic (Foudy). Brankári: Ullmark – Hutchinson, strely na bránku: 31:26

Montreal Canadiens – Florida Panthers 2:5 (1:1, 0:2, 1:2)
Góly: 2. Farrell (Evans), 59. Harvey-Pinard (Hoffman, Matheson) – 5. Lundell (Luostarinen, Tkachuk), 24. Tkachuk (Reinhart, Montour), 26. Tkachuk (Lundell, Ekblad), 51. Lundell, 60. Tkachuk (Barkov, Reinhart). Brankári: Montembeault – Lyon, strely na bránku: 20:30

New Jersey Devils – New York Rangers 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)
Góly: 6. Haula (Hamilton, Siegenthaler), 18. Meier (Hughes, Hischier) – 34. Kreider (Zibanejad). Brankári: Vaněček – Šesťorkin, strely na bránku: 31:26

Ottawa Senators – Philadelphia Flyers 5:4 pp (1:0, 2:1, 1:3 – 1:0)
Góly: 11. Watson, 28. Stützle (Tkachuk, Holden), 37. Pinton (Joseph), 43. Giroux (Stützle, Kleven), 62. DeBrincat – 23. DeAngelo (York, Hayes), 46. York (Frost, Provorov), 50. Cates (Ristolainen, DeAngelo), 58. Tippett (Sanheim, Bellows). Brankári: Talbot – Sandström, strely na bránku: 46:11

Pittsburgh Penguins – Nashville Predators 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Góly: 35. Zucker (Dumoulin, Malkin), 54. Guentzel (Rakell, Letang). Brankári: Jarry – Saros, strely na bránku: 45:28

Tampa Bay Lightning – Washington Capitals 5:1 (2:0, 0:1, 3:0)
Góly: 10. Killorn (Sergačov, Stamkos), 20. Stamkos (Bellemare), 45. Maroon (Cirelli), 57. Maroon (Cirelli, Killorn), 59. ČERNÁK – 37. Smith (Kuznecov, Sandin). Brankári: Vasilevskij – Kuemper, strely na bránku: 34:31

Detroit Red Wings – Carolina Hurricanes 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)
Góly: 1. Kubalík (Perron, Seider), 28. Larkin (Chiasson, Perron), 60. Walman (Copp, Erne) – 21. Burns (Slavin, Fast), 25. Slavin (Aho, Staal). Brankári: Nedeljkovic – Andersen, strely na bránku: 22:33

Chicago Blackhawks – St. Louis Blues 3:5 (0:0, 1:3, 2:2)
Góly: 31. Athanasiou (Johnson, Raddysh), 41. Johnson (Raddysh, Reichel), 51. Katchouk (S. Jones, C. Jones) – 25. Vrána (Saad, Schenn), 33. Brown (Faulk, Leivo), 34. Toropčenko (Pitlick, Faulk), 50. Kyrou (Blais, Kapanen), 59. Saad. Brankári: Mrázek – Binnington, strely na bránku: 33:29

Edmonton Oilers – Los Angeles Kings 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Góly: 20. Kane (Draisaitl, Yamamoto), 44. McDavid. Brankári: Skinner – Korpisalo, strely na bránku: 37:42

Seattle Kraken – Anaheim Ducks 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)
Góly: 8. Schwartz (Borgen, Oleksiak), 11. Beniers (McCann), 56. Sprong (Schwartz, Beniers), 58. Wennberg – 39. McGinn (Grant, Silfverberg). Brankári: Jones – Dostál, strely na bránku: 39:19

San Jose Sharks – Vegas Golden Knights 4:3 pp (2:1, 1:1, 0:1 – 1:0)
Góly: 5. Ferraro (Thrun, Bordeleau), 15. Lindblom (Ferraro, Thrun), 32. Hertl (Kaut, Peterson), 61. Couture – 17. Hague (Hutton), 22. Barbašev (Roy, Eichel), 51. Amadio (Stephenson, Hutton). Brankári: Reimer – Brossoit, strely na bránku: 25:26

Slováci v akcii:
Erik Černák (Tampa Bay) 21:03 1 0 1 +4 4 0
Martin Fehérváry (Washington) 16:26 0 0 0 –1 0 0
Tomáš Tatar (New Jersey) 15:52 0 0 0 +1 3 0

/pozn.: počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/