Tatarovi neuznali vyrovnávajúci gól. Halák s istotou play off

Hokejisti New Jersey Devils v zostave so slovenským útočníkom Tomášom Tatarom prehrali na ľade New Yorku Islanders 1:5. Najproduktívnejší Slovák mohol v tretej tretine zdramatizovať duel. Neuspela ani Arizona Coyotes s Milošom Kelemenom, doma podľahla Edmontonu Oilers 4:5.

28.03.2023 06:51 , aktualizované: 09:34
Tomáš Tatar. Foto: ,
Tomáš Tatar.

Tatar odohral v stretnutí proti Islanders 17 minút a zaznamenal mínusový bod, strelu a bodyček. V tretej tretine bol 32-ročnému Slovákovi za stavu 1:2 neuznaný gól, pretože ho dosiahol kopnutím.

Pondelkové zápasy zároveň rozhodli o tom, že po Bostone, Caroline a New Jersey si istotu play off vybojovali aj hokejisti New Yorku Rangers. Brankár Jaroslav Halák sa tak po Tatarovi stal druhým Slovákom, ktorý sa môže objaviť v tohtoročných bojoch o Stanleyho pohár.

Zostrih zo zápasu NY Islanders vs. New Jersey Devils.

K cennému víťazstvu Islanders v boji o postup do play off nad New Jersey (5:1) výrazne prispel Kyle Palmieri, autor dvoch gólov a asistencie. Domáci definitívne rozhodli až tromi zásahmi v záverečnej päťminútovke, dva z nich padli do prázdnej bránky.

Kelemen odohral za Arizonu proti Edmontonu (4:5) iba niečo viac ako štyri minúty, zaznamenal mínusový bod a jednu strelu na bránku. Domáci zmazali v tretej tretine dvojgólové manko, ale o triumfe „olejárov“ rozhodol v 53. minúte v presilovke Ryan Nugent-Hopkins.

Zostrih zo zápasu Arizona Coyotes vs. Edmonton Oilers.

Rangers, kde pôsobí slovenský brankár Jaroslav Halák, sa opäť predstavia v play off. Zahrali im do karát prehry Floridy na ľade Ottawy 2:5 a Buffala s Montrealom 3:4 po nájazdoch. Matematickú istotu získalo aj Toronto, ktoré si miestenku vo vyraďovačke vybojovalo siedmykrát za sebou.

Český útočník Lukáš Rousek z Buffala dal vo svojom debute v NHL gól a pridal aj asistenciu. V drese „šablí“ sa blysol brankár Eric Comrie, ktorý mal 38 úspešných zákrokov. „Každý zápas tvrdo bojujeme. Rešpektujem týchto chlapcov. Naozaj do toho dávajú všetko, rád hrám za tento tím. Je to nešťastná prehra, ťažko sa to prehĺta. To je naozaj horká pilulka,“ uviedol Comrie.

Connor McDavid Čítajte viac Prvý v 21. storočí: Kanaďan McDavid dokázal v NHL to, čo naposledy Jágr

Minnesotu okrem Boldyho potiahol brankár Marc-Andre Fleury, ktorý mal 35 úspešných zákrokov, no hlavnou hviezdou večera bol útočník Wild. Boldy zaznamenal hetrik aj pri výhre 5:3 proti Washingtonu Capitals 19. marca a uplynulých piatich zápasoch strelil deväť gólov.

Colorado si pripísalo hladký triumf na klzisku Anaheimu, Nathan MacKinnon k nemu vo svojom 700. dueli v NHL pomohol gólom a asistenciou. Duel nedohral center domácich Trevor Zegras, ktorý odstúpil v tretej tretine pre zranenie v dolnej časti tela. Útočník Anaheimu Troy Terry vynechal duel z osobných dôvodov.

NHL – sumáre:
Ottawa Senators – Florida Panthers 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)
Góly: 10. Tkachuk (Chabot), 19. Brännström, 40. DeBrincat (Batherson, Tkachuk), 58. Stützle (Hamonic, Giroux), 59. Pinto – 26. Forsling (Reinhart, Staal), 50. Forsling (Ekblad, Luostarinen). Brankári: Sogaard – Bobrovskij, strely na bránku: 27:34.

Buffalo Sabres – Montreal Canadiens 3:4 pp a sn (1:1, 2:1, 0:1 – 0:0, 0:1)
Góly: 4. Rousek (Jost, Power), 26. Peterka (Tuch, Mittelstadt), 29. Stillman (Olofsson, Rousek) – 2. Harris (Drouin, Matheson), 25. Belzile (Savard), 49. Gallagher (Evans, Ylönen), rozh. nájazd Pezzetta. Brankári: Comrie – Allen, strely na bránku: 33:41.

New York Islanders – New Jersey Devils 5:1 (1:0, 1:1, 3:0)
Góly: 8. Engvall (Palmieri, Mayfield), 35. Palmieri (Nelson), 56. Palmieri, 59. Horvat (Cizikas, Lee), 60. Parise (Pageau) – 27. Haula. Brankári: Sorokin – Vaněček, strely na bránku: 36:31.

Minnesota Wild – Seattle Kraken 5:1 (1:0, 2:0, 2:1)
Góly: 16. Middleton (Spurgeon, Johansson), 26. Boldy (Johansson, Spurgeon), 35. Boldy (Eriksson Ek), 41. Boldy (Eriksson Ek), 51. Hartman (Zuccarello, Merrill) – 51. Schwartz (Geekie, Dunn). Brankári: Fleury – Grubauer (41. Jones), strely na bránku: 20:36.

Anaheim Ducks – Colorado Avalanche 1:5 (1:2, 0:2, 0:1)
Góly: 13. Grant (Silfverberg) – 16. Byram, 20. MacKinnon (Rantanen, Makar), 23. Johnson (Malgin, Nieto), 24. Ničuškin (MacKinnon, Makar), 45. Girard (Rodrigues, Byram). Brankári: Gibson – Johansson, strely na bránku: 30:44.

Arizona Coyotes – Edmonton Oilers 4:5 (2:3, 0:1, 2:1)
Góly: 4. Maccelli (McBain, Crouse), 13. Hayton (Crouse, Schmaltz), 44. Maccelli (Crouse, McBain), 45. Hayton (Keller, Schmaltz) – 5. Hyman (McDavid, Nugent-Hopkins), 14. Bouchard (Foegele, Bjugstad), 19. Nurse (Yamamoto), 35. Draisaitl, 53. Nugent-Hopkins (Bouchard, Draisaitl). Brankári: Vejmelka – Campbell, strely na bránku: 33:29.

Slováci v akcii:
Tomáš Tatar (New Jersey) 17:05 0 0 0 –1 1 0
Miloš Kelemen (Arizona) 04:01 0 0 0 –1 1 0

/pozn.: počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/