Kelemen nastúpil za Arizonu a tešil sa z triumfu. Halák sa vrátil do bránky

Slovenský hokejista Miloš Kelemen si v noci na pondelok pripísal svoj tretí štart v zámorskej NHL. Jeho Arizona zdolala Minnesotu 5:4 po predĺžení.

13.03.2023 06:30
Jaroslav Halák Foto: ,
Brankár NY Rangers Jaroslav Halák inkasuje rozhodujúci gól z hokejky Krisa Letanga z Pittsburghu.

V akcii bol aj Jaroslav Halák, jeho tím New York Rangers prehral na ľade Pittsburghu 2:3 po predĺžení. Slovenský brankár predviedol 32 úspešných zákrokov.

Kelemena povolali Coyotes z farmy do prvého tímu tesne pred stretnutím s Wild. Nastúpil prvýkrát od 4. marca, tréner ho zaradil na krídlo štvrtej formácie.

Odohral vyše 6 minút a v 2. tretine si odsedel menší trest za držanie. Prezentoval sa aj mínusových bodom a jednou zblokovanou strelou. Aj po svojom treťom zápase v profilige naďalej čaká na prvý kanadský bod.

Halák dostal v bránke Rangers príležitosť prvýkrát od 3. marca a zaznamenal štvrtú prehru za sebou.

Proti Pittsburghu mal 91,4-percentnú úspešnosť zákrokov. Smerovalo na neho 35 striel, z ktorých zneškodnil 32. Rangers dvakrát stiahli najtesnejšie manko, o víťazstve „tučniakov“ napokon rozhodol v presilovke Kris Letang.

Halákov krajan Tomáš Tatar nastúpil opäť v prvej formácii New Jersey a proti Caroline odohral vyše 13 minút. Počas nich sa prezentoval jednou strelou.

Devils zvíťazili 3:0 najmä zásluhou troch bodov Jacka Hughesa (1+2) a brankára Víteka Vaněčeka, ktorý zneškodnil všetkých 32 striel hostí.

Devils zvíťazili v treťom zápase za sebou a v tabuľke Východnej konferencie sa bodovo dotiahli práve na priebežne druhú Carolinu.

Slovenský obranca Erik Černák odohral proti Winnipegu 19 minút, pri domácej prehre 2:3 nebodoval. Jets zdolali Tampu Bay aj v druhom vzájomnom zápase v prebiehajúcej sezóne.

NHL – sumáre:

Detroit Red Wings – Boston Bruins 5:3 (1:0, 3:1, 1:2)
Góly: 13. Chiasson (Larkin, Raymond), 27. Seider, 31. Larkin (Raymond, Seider), 36. Erne (Berggren, Oesterle), 60. Copp (Suter, Larkin) – 37. Grzelcyk (Pastrňák, Zacha), 44. DeBrusk (Clifton), 47. Pastrňák (Zacha, Grzelcyk). Brankári: Husso – Swayman, strely na bránku: 26:33

Pittsburgh Penguins – New York Rangers 3:2 pp (1:1, 1:0, 0:1 – 1:0)
Góly: 7. Rakell (Crosby, Malkin), 22. Zucker (Dumoulin), 62. Letang (Malkin, Crosby) – 12. Goodrow (Vesey, Motte), 50. Kreider (Trocheck). Brankári: Jarry – HALÁK, strely na bránku: 35:29

New Jersey Devils – Carolina Hurricanes 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
Góly: 7. Hughes, 9. Bratt (Hughes, Hamilton), 25. Bratt (Hughes). Brankári: Vaněček – Kočetkov, strely na bránku: 23:32

St. Louis Blues – Vegas Golden Knights 3:5 (1:1, 1:2, 1:2)
Góly: 14. Vrána (Kyrou, Schenn), 36. Kyrou (Thomas, Bučnevič), 43. Pitlick (Scandella, Walker) – 9. Karlsson (Dorofejev, Smith), 21. Marchessault (Pietrangelo, Martinez), 23. Amadio (Howden, Hague), 46. Dorofejev (Karlsson, Smith), 60. Pietrangelo (Barbašov). Brankári: Binnignton – Patera, strely na bránku: 33:31

Tampa Bay Lightning – Winnipeg Jets 2:3 (1:1, 1:2, 0:0)
Góly: 2. Killorn (Cirelli, Hagel), 31. Cirelli (Hagel) – 11. Schmidt (Stanley), 22. Niederreiter (Scheifele, Wheeler), 30. Barron (Dillon, Appleton). Brankári: Vasilevskij – Hellebuyck, strely na bránku: 35:22

Calgary Flames – Ottawa Senators 5:1 (2:0, 2:1, 1:0)
Góly: 13. Andersson (Backlund, Lindholm, 19. Lindholm (Backlund, Andersson, 28. Huberdeau (Kadri, Toffoli), 34. Hanifin (Kadri, Huberdeau), 46. Lewis (Lucic) – 26. Stützle. Brankári: Markström – Mandolese, strely na bránku: 40:31

Anaheim Ducks – Nashville Predators 4:5 pp (1:2, 1:1, 2:1 – 0:1)
Góly: 16. McTavish (Jones), 25. Vatrano (Fowler, Silfverberg), 58. Terry (White, Fowler), 60. McTavish (Fowler, Zegras) – 10. Tomasino (Fabbro, Sissons), 14. Novak (Josi), 42. Sherwood (Novak, Josi), 54. Trenin (Smith, Sissons), 62. Novak (Tomasino). Brankári: Gibson – Saros, strely na bránku: 37:36

Arizona Coyotes – Minnesota Wild 5:4 pp (2:2, 1:2, 1:0 – 1:0)
Góly: 2. Hayton (Välimäki, Ritchie), 13. Hayton (Ritchie, Boyd), 39. Ritchie (Keller, Söderström), 53. Keller (McBain, Hayton), 65. Keller (Hayton, Välimäki) – 6. Zuccarello (Middleton, Spurgeon), 19. Reaves (Shaw, Dewar), 22. Boldy (Klingberg), 36. Dewar (Shaw, Reaves)

Slovák je vysoko. Najrýchlejší hokejisti v NHL Fotogaléria - 18 fotiek Všetky fotky
10. Nathan MacKinnon. Začíname hviezdnym...
Viac na túto tému: #Jaroslav Halák #Miloš Kelemen