Tatar bodoval, na ľade švajčiarska légia. NHL sledovala historický moment

Slovenský hokejista Tomáš Tatar prispel v noci na piatok v NHL asistenciou k víťazstvu New Jersey na ľade Washingtonu 3:2 po predĺžení a nájazdovom rozstrele. Zo Slovákov bol v akcii aj Erik Černák, jeho Tampa Bay nestačila na Vegas 3:4 pp.

10.03.2023 07:17 , aktualizované: 11:02
Tatar a Mercer. Foto:
Tomáš Tatar sa teší z gólu so spoluhráčom Dawsonom Mercerom.

Slovenský útočník odohral 16:29 min, zaznamenal plusový bod a päť streleckých pokusov. V stretnutí dosiahol historický míľnik švajčiarsky hokej. Devils sa stali prvým tímom histórie, ktorý mal v zostave štyroch Švajčiarov (Schmid, Hischier, Meier a Siegenthaler).

Tatar zaznamenal svoju 24. asistenciu v sezóne, keď v 28. minúte nahodil puk od modrej čiary do bránkoviska a Dawson Mercer dostal Devils do vedenia 2:1. Dvadsaťjedenročný kanadský útočník tak bodoval v jedenástom zápase za sebou.

Zostrih zo zápasu Washington Capitals vs. New Jersey Devils.

Washington, ktorý nastúpil v treťom zápase za sebou bez zraneneného slovenského obrancu Martina Fehérváryho, vyrovnal ešte v druhej tretine na 2:2 zásluhou Dylana Stromea, ale v nájazdoch rozhodol o víťazstve “diablov” v štvrtej sérii Timo Meier.

Devils prestrieľali domácich 40:22. Brankár Darcy Kuemper zaznamenal 38 zákrokov, ale opäť sa netešil z víťazstva proti New Jerses (0–6–2). Devils sú jediným tímom v NHL, s ktorým ešte nikdy nevyhral.

Obranca Tampy Bay Erik Černák strávil pri prehre 3:4 po predĺžení s Vegas na ľade 22:22 min a pripísal si na konto mínusku, štyri strely na bránku a štyri bodyčeky. Víťazný gól Vegas strelil obranca Alec Martinez. Golden Knights zdolali Lightning siedmykrát z desiatich zápasov od svojho vstupu do NHL v sezóne 2017–2018.

Zostrih zo zápasu Tampa Bay Lightning vs. Vegas Golden Knights.

Ďalšie góly víťazného tímu strelili William Karlsson, Chandler Stephenson and Keegan Kolesar, triumf vychytal Jonathan Quick (34 zákrokov). Dva góly “bleskov” strelil Brayden Point.
Dallas triumfoval v Buffale 10:4, dva góly strelil Čech Radek Faksa a tri asistencie si pripísal Jason Robertson. Stars strelili v NHL naposledy 10 gólov 6. februára 2009, keď zdolali NY Rangers 10:2. Viac ako desať gólov dali v klubovej histórii len raz, ešte ako Minnesota North Stars vyhrali 11. novembra 1981 nad Winnipegom Jets 15:2.

Zostrih zo zápasu Buffalo Sabres vs. Dallas Stars.

Boston viedol nad Edmontonom 2:0, ale napokon prehral 2:3. Oilers tak zastavili víťaznú sériu Bruins na desiatich zápasoch. Najproduktívnejší hráč NHL a kapitán “olejárov” Connor McDavid nebodoval a v závere sa po zrážke so spoluhráčom Derekom Ryanom takmer zranil, ale hoci na striedačku odišiel v problémoch, zápas dohral. Víťazný gól strelil v 56. minúte Darnerll Nurse.

sumáre NHL:
Montreal Canadiens – New York Rangers 3:4 pp a sn (2:1, 1:2, 0:0 – 0:0, 0:1)
Góly: 1. Guhle (Gurianov, Pitlick), 18. Belzile (Guhle, Wideman), 34. Anderson (Tierney) – 4. Lafreniere (Fox, Panarin), 21. Trouba (Panarin, Kane), 35. Kane (Trouba, Panarin), rozh. náj. Zibanejad. Brankári: Montembeault – Šesťorkin, strely na bránku: 26:33.

Tampa Bay Lightning – Vegas Golden Knights 3:4 pp (1:1, 0:0, 2:2 – 0:1)
Góly: 5. Point (Kučerov, Stamkos), 58. Kučerov (Sergačov, Point), 60. Point (Kučerov, Sergačov) – 1. Kolesar (Blueger, Howden), 43. Karlsson (Pietrangelo), 46. Stephenson (Theodore, Smith), 64. Martinez (Eichel, Marchesseault). Brankári: Vasilevskij – Quick, strely na bránku: 37:21.

Washington Capitals – New Jersey Devils 2:3 pp a sn (1:0, 1:2, 0:0 – 0:0, 0:1)
Góly: 20. van Riemsdyk, 30. Strome (Oshie, Milano) – 27. Haula (Mercer, Severson), 28. Mercer (Hischier, TATAR), rozh. náj. Meier. Brankári: Kuemper – Schmid, strely na bránku: 22:40.

Buffalo Sabres – Dallas Stars 4:10 (1:3, 1:2, 2:5)
Góly: 20. Greenway (Skinner, Thompson), 30. Okposo (Peterka, Ljubuškin), 44. Skinner (Thompson), 53. Olofsson (Peterka, Krebs) – 8. Johnston (Hakanpää, Dadonov), 20. Pavelski (Robertson, Benn), 20. Benn (Heiskanen, Suter), 29. Kiviranta (Robertson, Hanley), 31. Suter (Marchment, Dellandrea), 50. Dadonov (Benn, Hakanpää), 50. Faksa (Domi, Kiviranta), 52. Faksa (Marchment), 53. Hintz (Robertson, Pavelski), 57. Marchment (Heiskanen, Miller). Brankári: Comrie – Oettinger, strely na bránku: 29:49.

Carolina Hurricanes – Philadelphia Flyers 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Gól: 3. Svečnikov (Nečas, Burns). Brankári: Kočetkov – Sandström, strely na bránku: 29:19.

Pittsburgh Penguins – New York Islanders 3:4 pp (2:1, 1:0, 0:2 – 0:1)
Góly: 12. Guentzel (Pettersson, Crosby), 19. Zucker (Malkin, Petry), 31. Archibald (Dumoulin, Petry) – 6. Lee (Horvat, Palmieri), 55. Fasching (Cizikas, Aho), 59. Lee (Dobson, Nelson), 63. Nelson (Sorokin). Brankári: Jarry – Sorokin, strely na bránku: 36:28.

Boston Bruins – Edmonton Oilers 2:3 (2:0, 0:1, 0:2)
Góly: 4. Marchand (Pastrňák, Carlo), 20. Pastrňák (Krejčí) – 31. Bouchard (Janmark), 47. McLeod (Shore), 56. Nurse (Ceci, Draisaitl). Brankári: Swayman – Skinner, strely na bránku: 28:22.

St. Louis Blues – San Jose Sharks 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
Góly: 13. Krug (Thomas), 31. Blais (Parayko), 43. Vrána (Bučnevič, Kapanen), 56. Thomas (Saad, Bučnevič) – 11. Karlsson (Barabanov, Johnsson), 35. Hertl (Barabanov). Brankári: Binnington – Kahkonen, strely na bránku: 30:34.

Arizona Coyotes – Nashville Predators 4:1 (1:0, 0:0, 3:1)
Góly: 9. Ritchie (Moser, Fischer), 52. Hayton (Keller, Boyd), 53. McBain (Crouse, Maccelli), 60. Schmaltz (Nemeth, Keller) – 58. Glass (Duchene, Evangelista). Brankári: Prosvetov – Saros, strely na bránku: 43:40.

Colorado Avalanche – Los Angeles Kings 2:5 (0:2, 1:0, 1:3)
Góly: 35. Rodrigues (Girard, Newhook), 45. MacKinnon (Makar, Rantanen) – 9. Kempe (Kopitar, Roy), 18. Vilardi (Kopitar, Byfield), 41. Kempe (Gavrikov, Kopitar), 45. Danault (Spence, Fiala), 58. Danault (Moore). Brankári: Georgijev – Korpisalo, strely na bránku: 30:31.

Seattle Kraken – Ottawa Senators 4:5 (1:3, 2:0, 1:2)
Góly: 12. McCann, 23. Schwartz (Dunn, Bjorkstrand), 29. McCann (Sprong, Gourde), 44. Dunn (Gourde) – 5. Pinto (Holden, Chychrun), 9. Chychrun (Holden, Stützle), 9. Brown (Joseph), 45. Giroux (Stützle), 58. DeBrincat (Sanderson, Giroux). Brankári: Grubauer – Sogaard, strely na bránku: 33:31.

Slováci v akcii:
Tomáš Tatar (New Jersey) 16:29 0 1 1 +2 5 0
Erik Černák (Tampa Bay) 22:22 0 0 0 –1 4 0

/pozn.: počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/

Viac na túto tému: #NHL #Tomáš Tatar #New Jersey Devils